21 Mayıs Salı 2024

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, partisinde yaşanan tecavüz ve tacizlerle ilgili sorulara cevap veremedi!

CHP'deki taciz ve tecavüz skandalıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanırken, parti yönetiminden herhangi bir açıklama veya yaptırım gelmemesi tepkiyle karşılanıyordu. Kadın haklarını savunduğunu iddia eden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da taciz haberlerine sessiz kaldığı için eleştiriliyordu. 

 

Bir vatandaş, Kaftancıoğlu'na partisindeki taciz ve tecavüz olaylarını örtbas ettiğini ve sessiz kaldığını belirterek tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, "Taciz ve tecavüz olaylarına bir tepkiniz olacak mı?" sorusuna, "Herkesin tepkisi olması lazım. Tepki kadın kim olursa olsun, nerede mağdur olursa olsun anında gereği yapılır ve o kadının yanında olunur" diye yanıt verdi. Bunun üzerine vatandaş, "Madem bu kadar duyarlısınız neden sosyal medya hesabınızdan tepki göstermediniz?" diye sordu. Kaftancıoğlu ise, "Ben gösterdim, dikkatli takip edin" dedi. 

 

Vatandaş ise Kaftancıoğlu'na tepkisini artırarak, "Siz her şeyi örtbas etmekte ustasınız. 12 olay yaşandı bir tanesine sesiniz çıkmadı. Maltepe'de yaşanan olayda tacizci kankanızdı" ifadelerini kullandı. 

Yeni Yorum