04 Ekim Salı 2022

CHP karıştı! Partililer Kılıçdaroğlu yönetimine karşı birleşti…

CHP karıştı! Partililer Kılıçdaroğlu yönetimine karşı birleşti…

CHP'de aralarında İstanbul Milletvekili Ali Şeker ile eski CHP vekili İlhan Cihaner’in de bulunduğu muhalif kanat, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yönetimine karşı “Gelecek İçin Sol Kanat” adıyla birleşti. Bir toplantı gerçekleştiren gruplar, “Sağa kayan politikalara karşı, sol bir duruşa sahip CHP için mücadele edeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Kemal Kılıçdaroğlu yönetiminden rahatsız olan partililerin sayısı artıyor.

 

"DAHA SOLDA POLİTİKALAR ÜRETİLMELİ"

 

Yenişafak'ın haberine göre, CHP içindeki “Muhalif Sol Kanat” ve “Gelecek için biz” grupları birleşerek Kılıçdaroğlu’na “Parti sağa doğru kayıyor, daha solda politikalar üretilmeli” çağrısında bulundu.

 

“GELECEK İÇİN SOL KANAT”

 

Cumhuriyet Gazetesi’nden İlayda Kaya’nın haberine göre, Şişli’deki Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde bir araya gelen muhalif kanat “Gelecek İçin Sol Kanat” adıyla birleşti. Toplantıda Şeker ve Cihaner’in de içinde olduğu 17 kişiden oluşan sekreterya oluşturuldu.

 

"CHP TEKRAR SOKAKLARA DÖNMELİ"

 

Toplantıda söz alan partililerin sağ partililerle yapılan yakınlaşmayı eleştirerek “CHP’nin sola ihtiyacı var. CHP önceden hep sokaklardaydı. Tekrar sokaklara dönmeli” dediği aktarıldı.

 

"SOL DURUŞLU CHP İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ"

 

Ali Şeker, “Parti içerisinde solda siyaset yapan iki büyük grup bu toplantıyla birleşmiş oldu. Bundan sonra, parti içerisinde partinin solda siyaset yapmak isteyen diğer grupların da katılmasıyla sağa kayan politikalara karşı sol bir duruşa sahip CHP için mücadele edeceğiz” dedi.

Yeni Yorum