28 Şubat Çarşamba 2024

CHP'li belediyede kirli ortaklık: Başkanın kuzeni suç duyurusunda bulundu!

CHP'li belediyede kirli ortaklık: Başkanın kuzeni suç duyurusunda bulundu!

Çanakkale’nin Çan ilçesinde aralarında CHP’li Belediye Başkanı Bülent Öz’ün şoförünün de olduğu 3 belediye personeli akşam saatlerinde savcılık talimatı ile emniyete götürüldü. Belediye personellerinin ifadeye çağrılma gerekçesinin Belediye Başkanı Bülent Öz’ün kuzeni Ö.E.’nin savcılığa yaptığı suç duyurusu olduğu ileri sürüldü.

 

Çanakkale'nin Çan ilçesinde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; irtikap suçlamasıyla aralarında belediye çalışanlarının da olduğu 3 şüpheliye yönelik operasyon yapıldı.

 

3 çalışanın ifadeye alınma gerekçesinin bir süre belediyeye iş yapan, aynı zamanda belediye başkanı Bülent Öz'ün kuzeni olan müteahhit Ö.E.'nin savcılığa yaptığı suç duyurusu olduğu ileri sürüldü.

 

BELEDİYEDEN ALACAĞINI ALAMAYINCA SAVCILIĞA GİTTİ

 

İddiaya göre uzun süredir Çan belediyesine işler yapan CHP'li Belediye Başkanı Bülent Öz'ün teyzesinin oğlu olan Ö.E. yaptığı işlerden dolayı uzun bir süredir belediyeden alacağını alamayınca belediyede yaşanan bazı olaylarla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'na müracaatta bulundu. Ö.E. nin verdiği bilgiler doğrultusunda Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı.

 

İFADEYE ÇAĞRILDILAR

 

Soruşturma kapsamında Çan Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri muhasebe müdürü A.Y., şoför Z.Y. ve personel Müdürü Ş.U.'nun ifadesine başvurmak üzere karakola götürüldü. Emniyetteki işlemlerinin ardından personel Adliye'ye sevk edilirken ilerleyen saatlerde Belediye Başkanı Bülent Öz'ün de ifadesine başvurulacağı ileri sürüldü.

Yeni Yorum