19 Haziran Çarşamba 2024

CHP’li Bilecik Belediyesi’nin çöplüğü alarm veriyor!

CHP’li Bilecik Belediyesi’nin çöplüğü alarm veriyor!

Bilecik'te yakın zamanda aktif olarak kullanılan çöplük, metan gazı alarmı veriyor. CHP yönetiminde olan Bilecik Belediyesi ise gazı tahliye etmek yerine bölgeye molozlar döküyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar, hayatlarının tehlikede olduğunu belirterek isyan ediyor.

 

Bilecik'teki Hürriyet Mahallesi'nde uzun yıllardır kentin çöplerinin depolandığı Vahşi Çöp Depolama Alanı kentte geri dönüşüm tesisinin kurulmasının ardından kullanılmamaya başlandı. Çöplükte biriken metan gazının tahliye edilmesi ve verimli toprakla üstünün örtülerek yeşillendirilmesi için proje hazırlandı. Ancak CHP'nin Bilecik'te seçimi kazanmasından sonra bu proje rafa kaldırıldı.

 

Sabah'tan Tuna Çam'ın haberine göre: Başkanlığa seçilen Semih Şahin, Bilecik'te lisanslı hafriyat döküm sahası olmasına rağmen belediyeye para kazandırma adına inşaat atıkları ve molozların döküleceği bir yer aramaya başladı. Belediyenin yetkisinde olmamasına rağmen sadece Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın iznine tabi olan hafriyat döküm sahası oluşturabilmek için yalana başvurdu.

 

CHP'li Başkan Şahin önce Ertuğrulgazi Mahallesi'ndeki bir vadiye 'çocuk parkı yapacağız' diyerek vadiyi doldurmaya başladı. Vadiye dökülen inşaat ve asfalt atıkları nedeniyle mahalle sakinleri rahatsız olup, belediyeye şikâyete gidince Başkan Şahin başka yer arayışına girdi.

 

GÖSTERMELİK TOPRAK DÖKTÜ

 

Hafriyat dökümünün doğaya verdiği zararı hiç düşünmeyen Başkan Semih Şahin gözünü Hürriyet Mahallesi'ndeki eski çöplüğe dikti. Uzun yıllardır tek bir çöp kamyonunun bile geçmediği yolu ağır tonajlı kamyonların sıkça kullanmaya başlaması üzerine şaşıran mahalle sakinleri, konuyu belediye meclis üyelerine ilettiler.

 

Ak Partili Meclis Üyesi Çetin Kaya da meclis toplantısında eski çöplükte yapılan çalışmayı sorunca, "Rehabilite ediyoruz. Toprak döküyoruz" cevabını aldı. Bölgeye giden Çetin Kaya gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Birkaç kamyon normal toprağın döküldüğü çöplükte inşaat artığından tepecikler oluşmuştu.

 

'PATLAYACAK DİYE KORKUYORUZ'

 

Çöplüğün bulunduğu yere 800 metre uzaklıkta oturan Hürriyet Mahallesi sakinleri "İkinci Hekimbaşı faciası olacak diye uykularımız kaçıyor. Mevcut çöplüğün üstüne her gün onlarca kamyon moloz döküyor.Bacadan duman tüter gibi toprağın altından duman çıkıyor. Buna bir an önce çare bulunmalı. Patlayacak diye çok korkuyoruz. Burada ölmek istemiyoruz" dedi.

 

AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİ: AKLA ZİYAN!

 

Vahşi çöp depolama alanının kaçak hafriyat sahası olarak kullanıldığını tespit eden AK Parti Belediye Meclis Üyesi Çetin Kaya, "Belediye Başkanı Semih Şahin'in rehabilite edilmesi gereken bu çöplüğe moloz döküm izni vermesi akla ziyan bir durum. Bu duman insanın genzini yakıyor" dedi.

 

ATATÜRK'ÜN KÖPEĞİNİN HEYKELİNİ YAPTIRMIŞTI

 

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Atatürk ve meşhur köpeği Foks’un heykeli yaptırması ile gündeme gelmişti.

 

Heykeli dikilen köpek Foks'un Atatürk'ü ısırması ve hırçınlığı nedeniyle yine Atatürk'ün izniyle öldürüldüğü biliniyor.

Yeni Yorum