25 Haziran Salı 2024

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun trolleri... Attıkları tweet’ler noktasından virgülüne kadar aynı!

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun trolleri... Attıkları tweet’ler noktasından virgülüne kadar aynı!

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Melih Bulu’yu sözde protesto bahanesiyle “katil polis” sloganları atıp PKK marşı eşliğinde halay çekenlere destek veren CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tweet’inin altına noktasından virgülüne aynı yorumu yapan troller ifşa oldu.

 

“Katil polis” sloganları atıp PKK marşı söyleyen eylemcilerin sosyal medyada gündem olmasının ardından CHP’li İmamoğlu, Twitter hesabında, "Partizanlığı her yerden söküp attığımızda çok güçlü bir ülke olacağız. Ülkenin en güzel beyinleri yurtdışına gitmeyecek. Her görüşten gençler geleceğimiz için birlikte çalışacaklar o zaman. #BoğaziçiÜniversitesi öğrencileri ve akademisyenlerinin haklı mücadelesinin yanındayım” ifadelerini içeren bir destek paylaşımında bulundu.

 

İmamoğlu’nun bu tweet’ini ajansın trolleri destekleyerek algı yapmak istedi ancak noktasından virgülüne kadar aynı mesajların birbirinden farklı hesaplardan paylaşılması bu algı operasyonunu boşa çıkardı.

 

Söz konusu tweet’lerde “ben boğaziçi öğrencisiyim ak partiliydim ama bu rektör olayında desteklediğiniz için artık chp'liyim teşekkürler İmamoğlu” şeklindeki ifadeleri birden çok hesaptan kopyala-yapıştır yaparak paylaşan İmamoğlu’nun trol çetesi, sosyal medyada rezil oldu.

 

Yeni Yorum