19 Haziran Çarşamba 2024

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Gazisi Mustafa Kürşat’a mobing uygulatıp işinden etti

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Gazisi Mustafa Kürşat’a mobing uygulatıp işinden etti

CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde eski yönetim döneminde çalışan birçok kişi yeni dönemde işlerinden oldu. Hem de hiçbir gerekçe gösterilmeden. Üstelik seçim döneminde hiç kimsenin işini kaybetmeyeceği bizzat Kemal Kılıçdaroğlu tarafından söz verilmiş olmasına rağmen. İşten atılmayanlara ise kendileri çekip gitsinler diye akla gelmedik zorluklar çıkartıldı. Bunun son örneği ise İspark çalışanı 15 Temmuz Gazisi Mustafa Kürşat Yıldırım oldu.

 

Yıldırım'a uygulanan insanlık dışı davranışı Türkiye, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın sosyal medya paylaşımı ile öğrendi. 

15 Temmuz Darbe girişimi sırasında FETÖ'cü alçaklara direnirken gazi olan Mustafa Kürşat Yıldırım İBB'ye bağlı İspark'ta müdür görevindeydi. 

 

Yıldırım, İBB'nin CHP'li Ekrem İmamoğlu tarafından kazanılmasının ardından birçok arkadaşı gibi ilk günlerde kovulmadı belki ama onlardan çok daha zorlu bir sürece girdiğini de bilmiyordu. 

İspark yönetimi ilk olarak yasalara aykırı bir işlem olmasına rağmen müdür statüsündeki Yıldırım'ı uzman kadrosuna geçirdi. 

 

Bu İBB ve İspark yönetiminin Yıldırım'ı bezdirmek ve işi bırakmasını sağlamak için yaptığı ilk uygulamaydı sadece.

 

Bunun ardından Gazi Yıldırım'a karşı aylar sürecek mobing süreci başladı. Taki bugüne kadar baskı, yıldırma ve daha fazlasıyla işi bırakması sağlanmak istendi ama yılmayınca ellerinde kalan tek yöntemi işleme soktular. 

 

Gazi Mustafa Kürşat Yıldırım'ın iş sözleşmesini fesh edip kapının önüne koydular. 

 

Oysa hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hem de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin öncesinde kazandıklarında çalışanların işine dokunmayacakları sözünü vermişti. 

 

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan, Yıldırım'ın durumunu sosyal medyadan paylaşırken, İmamoğlu'na bu sözü hatırlattı. İşte Turan'ın "Yazık" diye bitirdiği mesajındaki o satırlar:

 

"Mustafa Kürşat Yıldırım, 15 Temmuz Gazimiz;

İBB İspark AŞ'de müdürdü, önce kanuna aykırı şekilde uzman yaptılar, yetmedi sürekli mobing/yıldırma ile bugün istifa ettirildi!

Kişiye saygınız yok, gaziye saygınız yok bari sözünüze, kendinize saygınız olsaydı 

@ekrem_imamoglu

Yazık!"

Daha önce, HDP İstanbul İl Gençlik Koordinasyonu’ndan görev yapan Barış Can Göral’ı ve 2012 yılında Başbakanlığa silahlı saldırı düzenleyen Nuri Başkapan’ı İBB’ye bağlı şirketlerde işe alan Ekrem İmamoğlu, son olarak da 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi çığırtkanlığı yapan Saffet Dağbakan isimli şahsı İSBAK’ta işe yerleştirdi.

Yeni Yorum