09 Ağustos Salı 2022

CHP'li İBB error verdi! İBB 10 Ocak 2017 tarihli kar haberinin linkini de sildi!

CHP'li İBB error verdi! İBB 10 Ocak 2017 tarihli kar haberinin linkini de sildi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi karla mücadelede sınıfta kaldı. Trafikte mahsur kalan vatandaşlar çileden çıktı. Metro ve metrobüslerde izdiham yaşandı. İBB'nin 10 Ocak 2017 tarihli haberin linkini silmesi ise ağızları açık bıraktı. İşte haberinin detayları

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; il genelinde etkili olan kar yağışıyla mücadelede sınıfta kaldı. Kar yağışı nedeniyle trafik pek çok noktada durma noktasına geldi.

 

Toplu taşıma araçlarıyla evlerine gitmeye çalışan vatandaşlar, bazı metro istasyonları ve metrobüs duraklarında izdihama neden oldu.

ONGUN: "41 BİN 670 TON TUZ VE 21 TON ÖZEL SOLÜSYON KULLANILMIŞTIR"

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmi hesabından açıklamada bulundu ve "Kar yağışının ilk gününden bu yana Karayolları Ekipleri ve ilçe belediyeleri ile paylaşılanlar da dahil olmak üzere toplam 41670 ton tuz ve 21 ton özel solüsyon kullanılmıştır. İBB depolarında 150 bin ton daha tuz mevcuttur. Tuzun olmadığı iddiası tamamen bir trol uydurmasıdır" iddiasında bulundu.

"KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARINDA, 136 BİN TON TUZ VE 539 TON SOLÜSYON KULLANILDI"

 

Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde ise karla mücadelede daha fazla tuz ve özel solüsyon kullanıldığı ifade edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kurumsal hesabından 10 Ocak 2017 tarihinde yapılan açıklamada, "Karla mücadele çalışmalarında, 136 bin ton tuz ve 539 ton solüsyon kullanıldı" denilmişti.

İBB, 10 OCAK 2017 TARİHLİ HABERİN LİNKİNİ SİLDİ

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesinde yer alan, "Karla mücadele çalışmalarında, 136 bin ton tuz ve 539 ton solüsyon kullanıldı" başlıklı haberin linkinin sildiği öğrenildi.

Yeni Yorum