21 Mayıs Salı 2024

CHP’li isimler ‘Montrö bildirisi’ne sahip çıktı

CHP’li isimler ‘Montrö bildirisi’ne sahip çıktı

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu da 103 emekli amiralin skandal bildirisine sahip çıkan isimler arasında yer aldı. Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan CHP'li isimlerin paylaşımları tepki çekti.

 

Deniz Kuvvetlerinden emekli 103 amiral, Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve laiklik vurgusu yaparak darbe imalı bir bildiri yayınladı.

 

Gece yarısı yayınlanan bildiriye hem devletin üst kademesi ve siyasetçilerden hem de sosyal medyadan büyük tepki yağdı.

 

"VATANSEVER ELEŞTİRİ" DEDİ

 

Ancak CHP'li bazı isimler darbe imalı bildirinin savunuculuğunu üstlendi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç  "Deniz Kuvvetlerini ağzına kadar FETÖ'cü dolduranlar, 15 Temmuz'un ertesinde Atatürk ilke ve devrimleriyle yetişmiş subaylar olmasa bugün koltuklarında oturamıyor olacaklardı. Şimdi çıkmışlar 5. kol faaliyeti filan. Hadi oradan... Vatansever eleştirileri tebrik ediyorum" paylaşımında bulundu.

BİR PAYLAŞIM DA ERDOĞDU'DAN

 

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ise "Siz kimsiniz? Her önünüze gelene darbeci, terörist, ajan yaftası yapıştırıyorsunuz... Belirli bir dönem Anayasa ve hukuk içinde ülkeyi yönetmek için seçildiniz... Süreniz dolup, seçimi kaybettiğinizde tıpış tıpış gidecek ve işlediğiniz suçlar dolayısıyla yargılanacaksınız..." ifadesini kullandı.

Yeni Yorum