28 Eylül Çarşamba 2022

CHP’li Özgür Özel ve Veli Ağababa organize suç örgütlü elebaşı Sedat Peker ile görüştü

CHP’li Özgür Özel ve Veli Ağababa organize suç örgütlü elebaşı Sedat Peker ile görüştü

CHP’li Özgür Özel ve Veli Ağababa’nın 2013’te suç örgütü elebaşı Sedat Peker ile cezaevinde görüştüğü ortaya çıktı. Peker’in görüşlerine de raporda yer veren CHP’li isimlerin, suç örgütü liderinin bu görüşmeye yönelik iddiaları hakkında sessiz kalması dikkat çekti.

 

Suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in reklam yüzü olarak kullanıldığı Dubai merkezli kumpas sonrası Türkiye'yi erken seçim ortamına sürükleme görevini üstlenen CHP, aynı zamanda Peker ile AK Parti'yi ilişkilendirmek için algı çalışmalarına başladı. Ancak ortaya çıkan detay, CHP'li isimlerin suç örgütü elebaşı ile olan ilişkini ifşa etti.

 

RAPORDA DA YAZDILAR

 

Buna göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in başını çektiği CHP heyeti 2013 yılında Silivri Cezaevi'nde suç örgütü elebaşı Sedat Peker'i ziyaret etti. Görüşme suç örgütü liderinin ifadesiyle kendisinin değil, CHP'lilerin aldığı özel izinle gerçekleşti. Hatta içerisinde dönemin CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık'ında yer aldığı CHP Cezaevi Komisyonu hazırladığı raporda suç örgütü liderinin ifadelerine bile yer verdi.

 

KILIÇDAROĞLU'NA SORDU

 

CHP'li Özel ve Veli Ağbaba'nın sıkı teması, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2015 yılında Peker'e yönelik "Mafya" demesi üzerine ortaya çıktı. Peker, 11 Ekim 2015 tarihinde yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu'na "Eğer ben mafyaysam parti yöneticilerinize, vekillerinize sormanız gerekmez mi, bir mafyaya neden ziyarete gidiyordunuz diye?" sorusunu yöneltti.

 

“NE KONUŞTUĞUMUZU AÇIKLA”

 

Suç örgütü elebaşı Peker, 9 Mart 2016'da kendisini hedef alan Veli Ağbaba'ya da cevap verdi. Firari elebaşı, Ağbaba'ya internet sitesinden "dürüstsen cezaevi ziyaretinde ne konuştuğumuzu açıkla" çağrısında bulunarak, yakın ilişkiyi gözler önüne serdi.

 

“OĞLUNU BANA GÖNDERDİ”

 

Peker ile samimiyet konusunda gündeme gelen bir diğer isimde CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin olmuştu. Suç örgütü lideri, Gürsel Tekin'in oğlunu fotoğraf çektirmek için evine gönderdiğini iddia etmiş, Tekin de bu iddiayı yalanlamıştı.

Yeni Yorum