28 Eylül Çarşamba 2022

CHP'li Soyer'den HDP'ye açık mesaj: “Sonuna kadar hep beraberiz”

İzmir’de Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu, Gündoğdu Meydanı'nda miting düzenledi. HDP’nin organizasyonunda gerçekleşen mitinge CHP İzmir İl Başkanlığı da tam kadro katıldı. Mitingte HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, PKK'yı kurtaracak yeni açılım ve Öcalan için “tecridi kaldırın” çağrısı yaptı. CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de HDP'ye “sonuna kadar hep beraberiz” mesajı verdi.

 

ulusal.com.tr’nin haberine göre; CHP ve HDP ortak mitingte bir araya geldiler. PKK'yı kurtacak açılımın başlaması ve Öcalan'a özgürlük çağrılarının yapıldığı mitingte iki parti "omuz omuzayız, sonuna kadar beraberiz" mesajı verdiler.

 

PKK'nın siyasi uzantısının Anayasa Mahkemesi’nde kapatma davasının görüşülürken İzmir’de “HDP’yi savunma” mitingi düzenlendi.

 

Aralarında CHP, HDP, EMEP, KESK ve DİSK’in de bulunduğu İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu, Gündoğdu Meydanı’nda ‘Demokrasi İçin Bir Nefes’ Mitingi yaptı.

 

Mitingde HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan , açılım ve Abdullah Öcalan için “tecridi kaldırın” çağrısı yaptı. Kapatma davasına karşı İzmir’den birlik olduklarını söyledi.

 

HDP’nin organize ettiği mitinge CHP İzmir İl Başkanlığı da tam kadro katıldı. Mitingde konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, mücadeleye “omuz omuza devam edeceğiz" dedi.

 

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de konuştu. "Sonuna kadar hep beraberiz" mesajı verdi.

 

Soyer, ''Yola çıkarken İzmir’in emek ve demokrasi güçlerini büyüteceğiz demiştik. Bu hedef doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. Enerjimiz yerinde, gücümüz, kuvvetimiz yerinde. Sonuna kadar hep beraberiz'' dedi.

 

Düzenlenen mitingle ilgili sosyal medyada "CHP ve HDP ittifakı açıkça ortaya konuldu" ifadeleri kulllanıldı. CHP’li birçok isim de “HDP ile omuz omuza duruşu nasıl içinize sindirdiniz” tepkisi gösterdi.

Yeni Yorum