23 Temmuz Salı 2024

CHP'li Tuncay Özkan'ın trol çetesi deşifre oldu

CHP'li Tuncay Özkan'ın trol çetesi deşifre oldu

Sosyal medya platformu Twitter’da pek çok ünlü isim adına trol hesap açan ve önüne gelene hakaret eden Buca Belediyesi çalışanı Alkım Ünsal’ın CHP’li Tuncay Özkan’ın adamı olduğu öne sürüldü.

Twitter’da ünlü isimler adına oluşturduğu çok sayıda sahte hesabı idare eden ve bu hesapları ‘resmi hesap değildir’ uyarısıyla legalleştirme çabasına girişen kişinin CHP’li Buca Belediyesi'nde çalışan Hüsamettin Alkım Ünsal olduğu ortaya çıktı.

Ünsal’ın; Özgü Namal, İlber Ortaylı, Müjdat Gezen, Meltem Cumbul, Bergüzar Korel ve Cansu Dere gibi çok sayıda ünlü adına hesap açtığı ve bu hesaplarda çeşitli paylaşımlarda bulunduğu görüldü.

TUNCAY ÖZKAN’IN TROLLERİNİ YÖNETİYOR

Manipülatif paylaşımlar yaparak halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden Ünsal’ın, CHP Milletvekili Tuncay Özkan’a bağlı trol çetesinin elebaşı olduğu ve sosyal medya aracılığıyla linç kampanyaları yürüttüğü ortaya çıktı.

2020 YILINDA GÖZALTINA ALINMIŞ

Türkiye Cumhurbaşkanı’na hakaret ve haklı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarını işlediği tespit edilen Ünsal, İzmir 2. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı kapsamında 27 Ekim 2020 tarihinde yakalanmıştı.

Karar kapsamında Ünsal’ın evinde yapılan aramalarda; telefon, tablet ve çeşitli materyaller ele geçirilmiş ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

 

 

Yeni Yorum