18 Haziran Salı 2024

CHP'lilerin 'jigolo' çetesinden dev vurgun

CHP'lilerin 'jigolo' çetesinden dev vurgun

İçlerinde CHP'li Beylikdüzü Belediyesi çalışanı iki kişinin de olduğu jigolo çetesinin internet üzerinden verdikleri ilanlarla 9 milyon liralık vurgun yaptığı belirlendi. FETÖ tuzağı ile insanları kandıran kişilerin, lüks içinde yaşadığı ortaya çıktı.

 

İstanbul'da  geçen yıl temmuz ayında düzenlenen 'jigolo çetesi' operasyonu ile ilgili yapılan soruşturma tamamlandı.

 

Sabah'ın haberine göre: Jigolo çetesinin 2 üyesinin CHP'li Beylikdüzü Belediyesi'nde çalıştıkları ortaya çıktı. H.Ç. ve L.S. isimli CHP'lilerin belediye spor kompleksinde çalıştığı, arta kalan zamanlarda sözde jigolo çağrı merkezinde görev yaptığı belirlendi.

 

LÜKS YAŞAM SÜRÜYORLARDI

 

Toplamda 75 kişinin tutuklandığı operasyonla ilgili hazırlanan iddianamede 32 mağdur yer aldı.  91 şüpheli hakkında, ise "Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Suç İşlemek Amacıyla Kurulan Örgüte Üye Olma ve Nitelikli Dolandırıcılık" suçlarından dava açıldı.

 

Çağatay Ö. isimli kişinin önderliğinde kurulan çetenin, kazandıkları milyonlarca lirayla lüks bir yaşam sürdüklerine yer verilen iddianamede çetenin dolandırıcılık yöntemleri de aktarıldı.

 

JİGOLO ARANIYOR İLANI VERDİLER

 

İnternette arkadaşlık sitesi kuran bir şebeke, "Jigolo aranıyor" ilanı verdi. Arayan kişilere ilk aşamada üyelik hesabı açıldı. Sonra çetenin kadın üyeleri devreye girdi. Zengin iş insanı kılığında arayan kadınlar, şebekenin kurduğu 11 ayrı çağrı merkezi üzerinden telekonferans sistemiyle görüşüp müşteri olduklarını söyledi.

GOLD ÜYELİK ADIYLA VURGUNA BAŞLADILAR

 

Sözde müşteri ile jigolo görüşürken araya giren çağrı merkezi yetkilisi, "Daha fazla görüşmek için üyelik standardınız yeterli değil. VIP veya gold üyeliğe geçmelisiniz" diyerek uyarıda bulundu. Tuzağa düşen yüzlerce kişi, 5'er bin lira vererek gold paket satın aldı.

 

 Satın alma sırasında, jigolo olacak kişiden, "Zengin kadınlardan gelecek paraları hesabınıza yatırmamız için bilgilerinize ihtiyacımız var" denilerek, kimlik ve banka bilgileri istendi. Kişilerin bilgilerini alan çete üyeleri ikinci planı devreye soktu.

 

FETÖ TUZAĞIYLA YENİDEN DOLANDIRDILAR

 

Şebeke üyeleri 5'er bin liralarını çarptıkları kişileri tekrar arayıp "Hesabınızdan FETÖ'ye para aktarılmış" diyerek kendilerini polis ve savcı gibi tanıttı. "Size yardım edeceğiz" yalanıyla aynı hesaba para yatırılmasını sağladı. Böylece milyonlarca liralık vurgun yapıldı. Artan mağduriyetler sonrası şikâyetler üzerine polis 6 ay boyunca fiziki ve teknik takip yaptı. Sonrasında ise operasyonun düğmesine basıldı.

 

CHP'Lİ BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ'NDE ÇALIŞAN 2 KİŞİ DE VAR

 

Beylikdüzü Belediyesi çalışanlarından L.S., pazarlamacı olduğunu bu nedenle diğer personel H.Ç. ile irtibatı bulunduğunu, böylece dosyaya giren ses kaydı tapelerinin oluştuğunu savunurken, H.Ç. ise jigololarla konuştuğu tapelerin yanlış anlaşıldığını, tek derdinin operasyonda yakalananların arkadaş çevresini kullanmak olduğunu ve bu sayede jigololara ayda 5-6 adet araç sattığını iddia etti. Öte yandan çete lideri Çağatay Ö. ile çete yöneticileri Mehmet Alil K., Ersel Ş., Muhammet Can B.'nin faaliyetlerine de iddianamede yer verildi. Muhammet Can B.'den MİT personeli olarak düzenlenmiş kimlik fotoğrafı ele geçirildiği de ifade edildi. İddianame, Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

 

AHLAKSIZLIĞIN ARKASINDAN TORPİL DE ÇIKTI

 

Jigolo çetesinin üyesi Hüseyin Ç.'nin CHP Meclis üyesi Hasan Ç.'nin yeğeni olduğu öğrenildi.

Hüseyin Ç. ve CHP Meclis üyesi Hasan Ç.

Meclis üyesinin yeğeninin hem belediyede görev alması hem de jigolo çetesinin üyesi olması CHP'deki kirli ilişkiler yumağını bir kez daha gün yüzüne çıkardı.

 

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun CHP Beylikdüzü Belediyesi Meclis üyesi Hasan Ç.'nin yeğeni ve aynı zamanda jigolo çetesinin üyesi olan Hüseyin Ç.'nin nikahını kıydığı öğrenildi.

Yeni Yorum