01 Aralık Cuma 2023

CHP milletvekillerine Ardahan'da HDP tepkisi

CHP milletvekillerine Ardahan'da HDP tepkisi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim startını vermesinin ardından Ardahan'ın Çıldır ilçesinde bir takım ziyaretler gerçekleştiren CHP'li vekiller ile çiftçiler arasında HDP gerginliği yaşandı. CHP'li vekiller "HDP'den, Demirtaş'tan uzak durun" diyen yurttaşlara, "Demirtaş yargılanıp ceza almadığı için suçsuzdur" sözleriyle yanıt verdi.

 

CHP milletvekilleri de il ziyaretleri artırarak gezmeye başladı. Bu kapsamda Ardahan'ın Çıldır ilçesinde bir kahvehaneye giden CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçen ve Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, burada seçim startını verdiklerini belirterek vatandaşlardan destek istedi. Bölgede gazetecilik yapan Suat İncedere tarafından kaydedilen o anlarda bir vatandaş vekillere tepki göstererek, "Vekiller hepiniz rahatsınız. Orada birbirinizle dövüşeceğinize sorun insanlara derdiniz nedir diye." ifadelerini kullandı.

 

"DEMİRTAŞ, YARGILANIP CEZA ALMADIĞI İÇİN SUÇSUZDUR"

 

Ziyaret esnasında vatandaşların eleştirileriyle yükselen tansiyon, tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın adı geçince zirve yaptı. Vekillerden birisi "Demirtaş, mahkemelerde yargılanıp ceza almadığı için suçsuzdur. Ceza aldığı an suçludur. Onun cezasını kanunlar, adalet önünde versin." dedi. Bu sırada araya giren bir vatandaş, "CHP iktidar olmak istiyorsa HDP'den uzak duracak." dedi. Bu anları bazı vatandaşlar alkışlayarak karşıladı. CHP'li iki vekil ise bu sözlere tepki gösterdikten sonra kahvehaneden ayrıldı.

Yeni Yorum