20 Haziran Perşembe 2024

CHP’nin CNN Türk boykotu: Barış Yarkadaş’ın hedefinde Canan Kaftancıoğlu var

CHP’nin CNN Türk boykotu: Barış Yarkadaş’ın hedefinde Canan Kaftancıoğlu var

CHP yönetimi kendilerine karşı tarafsız olunmadığı gerekçesi ile CNN Türk'e yönelik bir boykot başlatmıştı. 

 

CHP Eski Milletvekili Dursun Çiçek'in parti üyesi kızı Avukat İrem Çiçek ile eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal farklı zamanlarda CNN Türk'te yayına katıldıkları için Yüksek Disiplin kararı ile CHP'den ihraç edilmişti.

 

Ancak bu kararlar tüm çıplaklığı ile ortadayken, önce kongre sırasında birçok belediye başkanı CNN Türk mikrofonlarına canlı yayında konuşmuştu. 

 

Üstelik, CHP'li bazı isimler de Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun izni ve talimatı ile CNN Türk'te yayınlarda yer almıştı. 

 

Hatta, CHP yönetimine bayrak açan Muharrem İnce de CNN Türk ekranlarından Kılıçdaroğlu'na meydan okumuştu. 

 

Bunun son örnekleri ise CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile Meclis Grup Başkanvekili Engin Altay oldu. 

 

Hem Kaftancıoğlu hem de Altay, programdaki konuklar aracılığı ile mesaj gönderip açıklamalarda bulundular. Bir anlamda CHP'nin CNN Türk boykotunu deldiler.

 

Bu durum CHP'lileri isyan ettirdi. CNN Türk'ten aldığı davetleri sırf boykot kararına uymak için reddettiğinin altını çizen eski milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş bu duruma sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Yarkadaş, parti yönetimine İrem Çiçek ve Ümit Kocasakal'dan özür dilemesi ve üyeliğe geri alması çağrısında bulundu.

 

Yarkadaş Twitter'dan paylaştığı mesajında şunları söyledi:

 

"1- CHP İstanbul İl Başkanlığı koltuğunda oturan Kaftancıoğlu CNN TÜRK'e açıklama yapıyor; Grup Başkanvekili Engin Altay programa mesaj yolluyor. CNN TÜRK'e çıktıkları için partimizden atılan İrem Çiçek ve Ümit Kocasakal'dan özür dilenmeli ve üyelikleri derhal yenilenmelidir.

 

2- Üstelik boykot delik deşik edildi. CHP'li tüm belediye başkanları kendilerine uzatılan CNN TÜRK mikrofonuna konuşuyor. Başkanlar boykotu delince YDK görmezden geliyor. "Düz üye" ekrana çıkınca ihraç... Bir de "Genel Başkandan izin alıp" çıkanlar var. Böyle saçmalık olmaz!

 

3-CNN TÜRK boykotu başladığı günden bu yana; "partinin boykot kararı olduğu için" tüm yayın davetlerini reddettim. Üstelik mesleğim gazetecilik ve mesleğimden feragat ederek bunu yaptım. Ve yine üstelik; CNN TÜRK'te defalarca aleyhimde konuşulduğu halde cevap da vermedim. Neyse.."

Yeni Yorum