22 Nisan Pazartesi 2024

CHP’nin kanalı Halk Tv sunucusu Ayşegül Arslan’ın ‘bunak kadın’ sorusuna İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu’dan ‘kişiye göre hukuk’: Ha, o zaman suç olur

Sunucu Ayşenur Arslan ve İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, CHP'nin kanalı Halk TV'de skandal bir diyaloğa imza attı. Arslan'ın sorduğu, "Bunak kadın hakaret sayılır mı?" sorusuna verdiği çelişkili cevaplar veren Durakoğlu izleyenleri şaşırtırken, sosyal medyada alay konusu oldu.

 

Sunucu Ayşenur Arslan ve İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu CHP'nin kanalı Halk TV'de skandal bir diyaloğa imza attı.

 

Ayşenur Arslan'ın sorduğu, "Bunak kadın hakaret sayılır mı?" sorusuna cevap veren Durakoğlu uzun bir süre düşündükten sonra, "Hayır sanmıyorum, bunamak tıbbi de bir terim." dedi.

 

Arslan, araya girerek, "Benden söz ediliyor" deyince çark ederen Durakoğlu, "Ha yani tabi o zaman olabilir, olur" dedi.

 

Durakoğlu'nun bu çelişkili ifadeleri, İstanbul Anadolu 58. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Özlem Yayla'nın, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan'a 'yalloz, köpek' gibi kelimeler kullanması nedeniyle "hakaret" davası açılan Menşure Sütlüeroğlu hakkında 'hakaret suçunun unsurlarının oluşmadığı yönünde bir değerlendirmeyle' beraat kararı vermesini hatırlattı.

 

Kişiye göre hukuk

 

Durakoğlu'nun Arslan'ın sorusunu yanıtlarken AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan'a yapılan hakaretleri hatırlayarak uzun süre bekleyerek hukuki bir konuda kişiye göre yorum yapması sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı.

 

Ne olmuştu?

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, gazeteci Ayşenur Arslan hakkında, “teröristlerin anası” ve “bunak” gibi ifadeler kullandı. Gazeteci Ayşenur Arslan da kendisini hedef alan bu ifadeler için Bahçeli’ye seslenerek “Devlet Bey, çok tehlikeli şeyler yapıyor yanınız yöreniz. Siz gazetecileri hedef gösteriyorsunuz, birileri sizden cesaret bulup bunları yapıyor. Ne demek ‘teröristlerin anası?’ Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun” sözlerini dile getirdi.

 

Yeni Yorum