28 Eylül Çarşamba 2022

Darbe ekibini toplayan CHP'nin FETÖ ayağı

Darbe ekibini toplayan CHP'nin FETÖ ayağı

Türkiye düşmanları ve CHP aynı safta. FETÖ ve FETÖ beslemesi senatörleri Türkiye düşmanlığında birleştiren ‘Türk Demokrasi Projesi' derneğine CHP'li eski vekil Erdemir öncülük yaptı.

 

Akşam’ın haberine göre; ABD'de kurulan ve kuruluş bildirgesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Türk demokrasisini hedef alan "Türkiye Demokrasi Projesi" adlı derneğin kurucuları arasında FETÖ'den hakkında yakalama kararı bulunan Aykan Erdemir'in olması dikkat çekti. Dernekte Erdemir'le birlikte FETÖ'nün ABD'deki üst düzey isimlerinden Süleyman Özeren, ABD eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, eski ABD Başkanı George W. Bush'un kardeşi eski Florida Valisi Jeb Bush da bulunuyor. İstanbul'da önceki gün "Demokrasi Şenliği" adlı etkinlikte konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, "Türkiye'ye gerçek anlamda demokrasiyi dostlarımızla beraber getireceğiz. Bunun mücadelesini veriyoruz" ifadelerini kullanması soru işaretleri uyandırırken, söz konusu ifadeler "Türkiye'ye demokrasi getirme" amacıyla kurulduğu ifade edilen ABD'deki Türk Demokrasi Projesi derneğini akıllara getirdi.

 

KILIÇDAROĞLU'NUN PRENSİ

 

FETÖ'cü isimlerle birlikte derneğin kurucuları arasında yer alan eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir, uzun süredir ABD'de Türkiye karşıtı lobilerle birlikte çalışıyor. Kılıçdaroğlu'nun ilk olağanüstü kongresinde PM listesine seçilen Erdemir, ardından Bursa Milletvekili yapılmıştı. Mart 2015'te "Aileme zaman ayıracağım" diye aday olmayan Erdemir, ABD'ye giderek Demokrasileri Savunma Vakfı'nın (FDD), 'kıdemli danışmanı' oldu.

KILIÇDAROĞLU'NU FETÖ İLE BULUŞTURMUŞTU

 

Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibini, 17/25 Aralık sonrası Amerika'da FETÖ elebaşlarıyla bir araya getiren isim de Aykan Erdemir'di.

 

'TÜRKİYE'Yİ CEZALANDIR!'

 

Firari FETÖ'cü Erdemir, bu yıl başında da Washington merkezli FDD'ye, 'ABD'nin İlgi Alanları' adlı bir rapor hazırlayarak, Türkiye için "bölgesini tehdit eden haydut devlet" ifadesini kullanmıştı. Erdemir, Biden yönetimine "Türkiye'ye karşı cezalandırıcı olun" tavsiyesinde bulunmuştu. Erdemir hakkında ABD'deki Rıza Sarraf kumpas davasına sahte delil göndermekten de yakalama kararı bulunuyor.

Yeni Yorum