24 Nisan Çarşamba 2024

Ekrem İmamoğlu’ndan İsmail Saymaz’a 750 bin liralık Gökkubbe harçlığı

Ekrem İmamoğlu’ndan İsmail Saymaz’a 750 bin liralık Gökkubbe harçlığı

İBB'deki terör kadrolaşması ve yolsuzluk iddiaları üzerine başlatılan soruşturmalardan kendisini PR faaliyetleriyle aklamak isteyen Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un parasını şahsi reklamına ayırmaya devam ediyor. İmamoğlu’nu aklamak için yapılan Gökkubbe isimli belgesele toplam 4 milyon 250 bin TL ödendi. Bu paranın 750 Bin TL'si ise İsmail Saymaz'a ödendi.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) yönelik terör soruşturması sürecinde yaşananlar ve sonuçları “Gökkubbe” adıyla belgesel oldu.

 

Gökkubbe haber- belgeselinde İBB’ye yönelik terör soruşturması sürecinde yaşananlar masaya yatırılıyor. İçişleri Bakanlığı’nın Cumhuriyet Savcılığı’na sunulan 578 sayfalık soruşturma raporundan kamuoyuna açıklanan iddialar ve bunlara verilen yanıtlar ile sosyal medya ve basın toplantıları üzerinden gerçekleşen “belediyede işe alınan personelin sayısı, adli sicil belgesi ve güvenlik soruşturması, Anayasa Mahkemesi kararı, geçmişte istihdam edilenlerin belgeleri, belediyenin yetkileri” konularındaki tartışmalara dikkat çekiliyor.

 

BAŞROLDE İSMAİL SAYMAZ

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun iddialara verdiği yanıtların yanı sıra gazeteciler İsmail Saymaz, Melis Alphan, Murat Sabuncu, siyaset bilimci Can Kakışım, hukukçu Turgut Kazan, ceza hukukçusu Prof. Dr. Adem Sözüer, iletişim bilimci Dr. Ali Haydar Fırat’ın süreçte yaşananlarla ilgili değerlendirmeleri ve yorumlarıyla terör soruşturması süreci ele alınıyor.

 

SAYMAZ’A BELGESEL İÇİN 750 BİN TL ÖDEME

 

Senaryosunu ve metinlerini İsmail Saymaz’ın yazdığı iddia edilen Gökkubbe belgeseli için İstanbul Takipte kanalının haberine göre Saymaz’a 750 Bin TL ödeme yapıldı.

Yeni Yorum