19 Temmuz Cuma 2024

Ekrem İmamoğlu'ndan iş adamlarına 'Kanal İstanbul' tehdidi

Ekrem İmamoğlu'ndan iş adamlarına 'Kanal İstanbul' tehdidi

103 emekli amiralin Kanal İstanbul'u bahane ederek darbe tehdidinde bulunmasının ardından bir tehdit de İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. İhaleye girecek iş adamlarına gözdağı vermeye kalkışan İmamoğlu, "Kanal İstanbul projesinin bugünlerde peşinde koşanlar, gelecekte af dileme ile kurtulamayacaklar." dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 yıl önce 'çılgın proje' olarak duyurduğu Kanal İstanbul projesi için geri sayım başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugün yaptığı açıklamada Kanal İstanbul'un temellerinin yaz aylarında atılacağının müjdesini verdi.

Proje için ihale süreci adım adım yaklaşırken; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinde yer almaya hazırlanan isimleri tehdit etti.

 

"AF DİLEME İLE KURTULAMAYACAKLAR"

 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Kanal İstanbul projesinin bugünlerde peşinde koşanlar, gelecekte af dileme ile kurtulamayacaklar." dedi.

 

"BEN UYARIMI YAPIYORUM"

 

İmamoğlu, sözlerinin devamında "Hukukun önünde hesabını verirler. Bugün bu işe para vermenin peşinde koşanlar ya da ‘ihaleydi, ne yapalım biz de almaya çalıştık’ diyenler sadece basit bir şekilde süreçten sıyrılamazlar. Vatandaşın bu kadar karşı çıktığı bir meseleye hukukun önünde; ama ulusal, ama uluslararası düzeyde sektörlere ben uyarımı yapıyorum." şeklinde konuştu.

Yeni Yorum