02 Aralık Cumartesi 2023

Engin Özkoç ve Ali Mahir Başarır kendi skandallarını örtmek için Halk TV’yi kullandı: Süleyman Soylu SBK’dan uçak kiraladı yalanı

Engin Özkoç ve Ali Mahir Başarır kendi skandallarını örtmek için Halk TV’yi kullandı: Süleyman Soylu SBK’dan uçak kiraladı yalanı

Hafta içerisinde 2 skandal iddia ile gündeme gelen CHP’nin ağır topları Engin Özkoç ve Ali Mahir Başarır İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya iftira atmakta sınır tanımıyorlar.

 

Dün akşam, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker ve CHP’li sözcülüğünü yapan halktv.com.tr’de yayınlanan bir fotoğraf üzerinden Özkoç ve Başarır iftiralarına bir yenisini daha eklediler.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 2017 yılındaki seçim yasaklarında parası kendi cebinden vererek Söğüt Havacılık A.Ş’den kiraladığı uçağı firari Sezgin Baran Korkmaz’ın sahibi olduğu SBK Holding tarafından tahsis edildiği şekilde lanse etmeye çalışan Engin Özkoç ve Ali Mahir Başarır’ın yalanları ortaya çıktı.

 

Konu hakkında İçişleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada “Bedeli bizzat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından karşılanmak suretiyle, en uygun fiyatı veren Söğüt Havacılık A.Ş. adlı ticari işletmeden uçak kiralama yoluna gidilmiştir. Uçak veya araç kiralama şirketlerinin o an müsait uçağı olmaması durumunda, başka bir şirketten ikincil kiralama yaparak müşterilerinin talebini karşıladığı, sivil havacılıkta sıklıkla rastlanılan ve bilinen bir durumdur. 2017 yılındaki seçim çalışmaları sırasında gerçekleşen bu hadisede, gerek uçak talebi gerekse hizmetin karşılığı olan ödemenin yapılması sırasında temas edilen tek kurum, Söğüt Havacılık A.Ş'dir" denilmişti.

Skandalları bitmiyor

Ali Mahir Başarır’ın kardeşi 

 

Geçtiğimiz günlerde Başarır ağabeyi Atıf Şadi Başarır’ı CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde torpille işe aldığı ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine Başarır Bakan Soylu’yu hedef almış. Ağabeyine iftira atıldığını söylemişti. Ancak torpil kanıtlanınca geri adım atmış ve ağabeyinin Mersin Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağında çalıştığını kabul etmişti.

Engin Özkoç’un yeğenin SBK Holding ile ilişkisi

 

Avukat Burak Bekiroğlu Twitter hesabından yayıladığı belgeler ile Engin Özkoç’un yeğeni Cem Özkoç’un SBK Holding ile iş yaptığını iddia etti.

 

Yeni Yorum