05 Temmuz Salı 2022

Geleceğin Mustafa Sarıgül’ü yetişiyor! CHP’nin şovmen milletvekili Ali Mahir Başarır’ın muhteşem performansı…

Geleceğin Mustafa Sarıgül’ü yetişiyor! CHP’nin şovmen milletvekili Ali Mahir Başarır’ın muhteşem performansı…

Kardeşini torpil ile Tarsus Belediyesinde işe aldırdığı ortaya çıkan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, sosyal medya şovlarına devam ediyor. Parti içinde “Geleceğin Mustafa Sarıgül’ü” benzetmeleri yapılan Başarır’ın videoları ilgiyle takip ediliyor.

 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, geçtiğimiz aylarda, kardeşini torpille Tarsus Belediyesi’nde işe aldırdığı ortaya çıkınca zor durumda kalmıştı.

 

CHP içinde son dönemde TV programlarında ve sosyal medyada ateşli ve heyecanlı tavırlarıyla dikkat çeken Başarır, pek çok iddiası yetkili makamlar tarafından belgelerle yalanlandığı halde yalanı savunmadaki becerisi ile takdir topluyor.

 

MAFYANIN AVUKATLIĞINI YAPIYOR

 

CHP’nin ağır toplarından eski Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Ali Mahir Başarır’ın “mafya avukatı” olduğunu iddia etmişti. Ali Mahir Başarır’ın hangi mafya babasına avukatlık yaptığı ise hala gizemini koruyor.

 

Bir dönem CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın avukatlığını da yapan Başarır’ın 2018 yılında CHP Mersin il başkanlığı seçimleri sürecinde bazı CHP’lilere hakaret ve iftira içerikli paylaşımı gündeme bomba gibi düşmüştü.

 

CHP’LİLERE “ZEHİR TACİRİ” DEDİ

 

CHP Mersin il Başkanlığı seçimleri arifesinde CHP’li isimler için ‘’Zehir Tüccarı’’ ithamında bulunan Başarır’ın kendi deyimiyle ‘yokluk içerisinde’ kurduğu hukuk bürosuyla siyasi mecrada kısa sürede yükselişi Mersin’de hala en çok konuşulan siyasi dedikodular arasında.

Macit Özcan döneminde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yüksek miktarlarda avukatlık ücreti aldığı iddialarıyla konuşulan Başarır’ın, gündemde kalabilmek, prestij elde etmek için siyasi hayatında kişileri ve kurumları karalamayı, tahkir etmeyi kendisine yol edindiği Mersin yerel basınında sıkça gündem olmuştu.

 

BABASI DEV-SOL HÜKÜMLÜSÜ

 

Babası eski bir Dev-Sol hükümlüsü olan Ali Mahir Başarır’ın, bugün siyasi yelpazede önüne gelen herkese ağır ithamlarda bulunması, akıllara Fikri Sağlar ile girdiği tartışmayı getirdi. CHP içinde bile kendi adayını seçtirmek için kendi partililerini uyuşturucu kaçakçılığı ve ihale yolsuzluğu ile suçlayan Başarır’ın hangi mafyaya avukatlık yaptığı ise kendisine sorulmuş ve şu skandal cevabı vermişti.

 

CHP’Lİ AVUKAT HERKESİ SAVUNUR

 

“Ben avukatım. Mesleğim gereği herkesi savunabilirim. CHP bünyesindeki her avukat, herkesi savunabilir. Çünkü her bireyin savunma hakkı vardır.”

 

PAZAR ŞOVU YAPTI

 

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin’deki CHP teşkilatlarından ayarlanan partililerle birlikte kurgu videolarına devam ediyor.

Yeni Yorum