30 Eylül Cumartesi 2023

Gezi olaylarının baş aktörü Levent Üzümcü'ye İBB sahip çıktı

Gezi olaylarının baş aktörü Levent Üzümcü'ye İBB sahip çıktı

Gezi olayları sırasında yaptığı provokasyonlarla halkı sokağa davet eden. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a her fırsatta kin kusan, hükümete karşı her eylemde en ön sırada yer alan tiyatrocu Levent Üzümcü'ye İstanbul Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Gezi olaylarında şiddeti körükleyen tavrı nedeniyle Şehir Tiyatroları'ndan kovulan Üzümcü, yeniden kadroya alındı.

 

2013 yılında ortalığı savaş alanına çeviren Gezi olaylarına destek veren isimlerin başında yer alan Levent Üzümcü, Twitter'dan yaptığı provokatif paylaşımlarla da gündemden düşmedi. Üzümcü, 2015 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları'ndaki görevinden alındı.

 

Daha sonra Şişli Belediyesi'nde CHP'den Meclis üyesi seçilerek maaşa bağlanan Üzümcü'ye bu kez de Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'den af çıktı.

 

Sosyal medyadan duyurdu

 

İBB, Üzümcü'ye İstanbul Şehir Tiyatroları'ndaki oyunlarda tekrar görev verdi. Üzümcü göreve geldiğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Erdoğan'a kin kusmuştu

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısındaki nefret söylemleriyle de tanınan Levent Üzümcü, bir gazeteye verdiği röportajda şu ifadeleri kullanmıştı: "Hep söylüyorum; ne ben onun cumhuruyum ne o benim başkanım"

 

Ölen imamla dalga geçmişti

 

Provokatif söylemleriyle bilinen Üzümcü, ağacın altında kalarak hayatını kaybeden imam Ramazan Akbaş'ın ölümüyle açık açık dalga geçerek, "Ah be Ramazan. Bir imam kolay mı yetişiyor" ifadelerini kullanmıştı.

Yeni Yorum