23 Temmuz Salı 2024

HDP ile CHP arasındaki ittifak ifşa oldu! İşte CHP'li Tunç Soyer'in gizli ortağı...

HDP ile CHP arasındaki ittifak ifşa oldu! İşte CHP'li Tunç Soyer'in gizli ortağı...

6'lı Masa'nın gizli ortağı HDP ile CHP arasındaki ittifak ifşa oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, HDP'lilerle bir araya geldi. İşte sessiz sedasız gerçekleşen görüşmenin detayları...

 

Yaklaşan seçimler öncesi eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile CHP arasındaki yakın ilişki bir kez daha gün yüzüne çıktı.

 

HDP'ye yönelik kapatma davasında siyasi yasaklılar listesinde bulunan HDP'nin yerel yönetimlerden sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Yunus Parım, Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu'ndan Sorumlu HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda 27. Dönem Batman Milletvekili Mehmet Ruştu Tiryaki ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i Kemeraltı'nda, Egemenlik Evindeki makamında ziyaret etti. Gizlice sessiz sedasız yapılan görüşme Sabah gazetesi tarafından görüntülendi.

TERÖRİSTİN CENAZESİNE KATILMIŞTI

 

Hatırlanacağı üzere Mehmet Ruştu Tiryaki , Feleknas Uca ile birlikte 2018 yılında Hakkari'de güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada ölü olarak ele geçirilen 'Simko Kerboran' kod adlı Devran Baysal'ın cenaze törenine katılmıştı. Savcılık da Ruştu Tiryaki ve Feleknas Uca hakkında terör örgütü propagandası yapmaktan soruşturma başlatmıştı.

2021'DE MİT OPERASYONU İLE YAKALANMIŞTI

 

Katıldığı HDP Elazığ 4. Olağan Kongresi'nde "Tek muhatap İmralı'dır" daha sonra da terörist elebaşı Öcalan için "Sayın" ifadesini kullanan Yunus Parım'ın ağabeyi 'Laşer' kod adlı İbrahim Parım ise 10 Şubat 2021'de MİT tarafından Irak'ın Sincar Bölgesine gerçekleştirilen operasyonda yakalanarak Türkiye'ye getirilmişti. İbrahim Parım daha sonra da çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

 

TUNÇ SOYER SONRASI ÇOK SAYIDA HDP'Lİ İŞE ALINDI

 

Bilindiği gibi 31 Mart yerel seçimlerinde HDP, İzmir'de belediye başkan adayı göstermeyerek Tunç Soyer'e açık bir şekilde destek vermişti. Tunç Soyer de göreve geldikten sonra çok sayıda HDP'liyi işe almıştı. 

BAKAN SOYLU AÇIKLAMIŞTI

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'li belediyelerdeki terörle iltisaklı kişilerle ilgili hazırlanan kırmızı dosyayı açmış, Mustafa Demirle ilgili şu açıklamayı yapmıştı;

 

"Mustafa Demir'in SGK kaydında, İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığında tekniker olduğu yazmakta. Bu kişi gözaltına alınmış, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş ve halen Sincan Cezaevinde bulunmakta.Bu kişinin ayrıca, Kandil bölgesinde 15-20 Mayıs 2004 tarihinde, sözde PKK Kogra-gel 2'nci Kongresi'ne katıldığı tespit edilmiştir" 

Yeni Yorum