01 Aralık Cuma 2023

Helalleşeceğini açıklayan Kılıçdaroğlu, en büyük desteği veren Demirtaş'a teşekkür etti

Helalleşeceğini açıklayan Kılıçdaroğlu, en büyük desteği veren Demirtaş'a teşekkür etti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, helalleşme yolculuğuna çıkacağını açıklamasının ardından kendisine en büyük desteği veren Selahattin Demirtaş’a teşekkür etti. Demirtaş için "Teşekkür ederim. Doğruyu görüyor Selahattin Bey" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, "Biz mutlaka bir gelecek inşa etmeliyiz ve beraber inşa etmeliyiz" dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun helalleşme yolculuğuna çıkacağını açıklamasının ardından terör soruşturmaları kapsamında cezaevinde bulunan HDP'nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş destek vermişti.

 

"DEMİRTAŞ ERDEMLİ BİRİ, HELALLEŞEBİLİRİZ"

 

Demirtaş, "Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasını çok önemsiyor ve yürekten destekliyorum. Çabası çok kıymetli. Mutlaka sahiplenilmesi, desteklenmesi ve güç verilmesi gereken ciddi bir adımdır" demişti. Kılıçdaroğlu, buna karşılık Demirtaş'ın 'erdemli bir kişi' olduğunu belirterek helalleşebileceklerini söylemişti.

 

CHP LİDERİ TEŞEKKÜR ETTİ

 

FOX TV canlı yayınına katılan Kılıçdaroğlu, kendisine desteği hatırlatılan Demirtaş'a teşekkür etti. Demirtaş'ın doğruları gördüğünü savunan CHP lideri, şu ifadeleri kullandı:

 

Teşekkür ederim. Doğruyu görüyor Selahattin Bey. Önemli bir adım. Biz mutlaka bir gelecek inşa etmeliyiz ve beraber inşa etmeliyiz. Geçmişin yaralarını kanatmamalıyız.

 

Yeni Yorum