24 Şubat Cumartesi 2024

Her fırsatta liyakatten bahseden Ekrem İmamoğlu'nun Boğaziçililere destek verdiği tweetleri cevaplayan bir avukat, "İşten attığınız Boğaziçili çalışanı da konuşalım mı" dedi

Her fırsatta liyakatten bahseden Ekrem İmamoğlu'nun Boğaziçililere destek verdiği tweetleri cevaplayan bir avukat, "İşten attığınız Boğaziçili çalışanı da konuşalım mı" dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından Boğaziçi provokasyonlarına destek verdiği paylaşımlarını sürdürdü. Paylaşımlardan birini alıntılayan avukat Derya Yanık ise İmamoğlu'na ders niteliğinde bir yanıt verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından  yaptığı paylaşımda "Liyakatli, demokratik üniversite talebiyle şiddet içermeyen protestolar düzenleyen Boğaziçili gençlerle buluştuk." dedi.

Öğrencilerin tek amacının "rektör atama yöntemine karşı bilimin ve üniversitenin onuruna sahip çıkmak" olduğunu belirten İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

 

"Gençlere şiddet son bulmalı ve yetkili makamlar onları dinlemeli. Boğaziçili gençlerin makul ve haklı talepleri şöyle; 

 

1) Arkadaşlarımız serbest bırakılsın 

2) Öğrencilere polis müdahalesi dursun 

3) Medyada bize uygulanan, fiziksel ve duygusal karalama kampanyası son bulsun 

4) Rektör istifa etsin, rektörlük seçimi üniversite bünyesinde olsun" 

 

AVUKAT YANIK'TAN LİYAKAT HATIRLATMASI

 

Bu paylaşımları alıntılayan avukat Derya Yanık, İmamoğlu'nun Boğaziçi şovunun kısa sürmesine neden oldu. Yanık, verdiği yanıtta bugün İmamoğlu'nun işten çıkardığı Boğaziçi mezunu bir çalışanın duruşmasına girdiğini belirterek 'liyakat' hatırlatmasında bulundu.

NE OLMUŞTU?

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olması halinde kimsenin ekmeğiyle oynamayacağının sözünü veren İmamoğlu başkanlığında İBB iştiraklerinden İSTAÇ A.Ş.'den 200, İstanbul Güvenlik A.Ş.'den 750, Metro İstanbul A.Ş.'den 200, Boğaziçi Yönetim A.Ş.'den 200, Park ve Bahçelerden 185, İspark A.Ş.'den 246, Beltur A.Ş.'den 175, Medya A.Ş.'den 72, Kültür A.Ş.'den 17 ve Belbim A.Ş.'den de 5 işçinin işine son verilmişti. Çoğu yıllardır İSMEK'te çalışan 2 bin 652 kişi de iş sözleşmesi yenilenmediği için fiili olarak işten çıkarılmıştı.

Yeni Yorum