16 Nisan Salı 2024

Hukuk tanımaz Canan Kaftancıoğlu

Hukuk tanımaz Canan Kaftancıoğlu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve beraberindeki bir grup CHP’li, “kaçak ve izinsiz şekilde tadilat ve tamirat işlemi yapıldığı” için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce mühürlenen yeni il başkanlığı binasını, mührü kırarak kullandığı ortaya çıktı.

Mührü kırılarak kullanılan kaçak binada, Canan Kaftancıoğlu başkanlığında toplantılar gerçekleştirilirken; CHP genel başkan yardımcıları, parti meclisi üyeleri, İstanbul milletvekilleri ve ilçe başkanları bir araya gelmeyi sürdürdü.

Canan Kaftancıoğlu, proje ve ruhsat şartlarını taşımayan binayı izinsiz şekilde kullandıklarını itiraf edip CHP’nin hukuk tanımazlığını ortaya koyarken, binanın dış cephesine giydirilen Atatürk posteriyle de kaçak yapı usulsüzlüğünü perdelemeye kalkıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı mülkiyetindeki yapının bazı bölümlerinde ruhsatsız tadilat ve tamirat yapıldığına yönelik site yönetimince şikayette bulunulması üzerine, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce yapılan denetim sonucunda, “onaylatılmış proje ve tadilat ruhsatı olmaksızın tadilat ve tamirat işlemi yapıldığı” tespitiyle bina mühürlenmişti.

Yeni Yorum