23 Temmuz Salı 2024

İBB haksız yere işten atmıştı! Mahkeme "işe iade" dedi: İBB o işçiyi geri almamak için tazminat ödedi

İBB haksız yere işten atmıştı! Mahkeme "işe iade" dedi: İBB o işçiyi geri almamak için tazminat ödedi

Belediye çalışanlarını haksız sebeplerle işten çıkaran CHP'li İBB yönetiminde yeni skandallar gün yüzüne çıkıyor. 5 yıl boyunca İBB Spor İstanbul AŞ'de çalışan ve bir anda görevine son verilen Ekrem Yelboğa, İBB'ye açtığı işe iade davasını kazandı. Ancak İBB'nin Yelboğa'yı işe geri almamak için tazminat ödemeyi kabul ettiği ortaya çıktı.

 

superhaber.tv’den Seçil Balık’ın haberine göre; CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmasının ardından yaşanan skandallara işçilerin haksız yere işten atılması damga vurmuştu.

 

CHP'nin işe aldığı İBB kadrosundaki PKK'nın dağ kadrosundanki kişilerin de deşifre olmasıyla CHP belediyeciliği birkez daha günyüzüne çıkmıştı.

 

MAHKEME İŞE İADE KARARI VERSE DE...

 

Yaşanan skandalların ardından binlerce emekçi işçinin görevine sırf siyasi görüşü nedeniyle son veren Ekrem İmamoğlu, açılan davalar sonucunda da "işe iade" talebine uymayıp tazminat vererek kişileri işten uzaklaştırıyor.

 

"KİMSE İŞİNDEN OLMAYACAK" DEDİLER, NAMUS SÖZÜ VERDİLER

 

Bu işçilerden biri de 5 yıldır çalıştığı İBB Spor İstanbul AŞ'den kovulan Ekrem Yelboğa oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir karesi bulunduğu gerekçesiyle işten atılan Ekrem Yelboğa, o dönem birçok sosyal medya hesabına da röportaj vererek "Hiç kimse işinden olmayacak" dediler. "Namus sözü" verdiler" ifadelerini kullanmıştı. 

 

İŞE GERİ ALMAMAK İÇİN TAZMİNAT ÖDEMEYİ KABUL ETTİLER

 

Yıllardır süren davasında "işe iade" kararı alan Ekrem Yelboğa'nın, mahkeme kararına rağmen işe geri alınmadığı ve İBB'nin tazminat ödemeyi kabul ettiği ortaya çıktı.

Yeni Yorum