09 Aralık Cuma 2022

İBB Kartal'da üst geçidi onarmayı unuttu...

CHP'li İBB yönetimi, İstanbul Kartal'da E-5 Karayolu üzerinde bulunan bir üst geçidin tadilatını yapmayı unuttu. Kendi kaderine terk edilen üst geçit nedeniyle, vatandaşlar zor anlar yaşıyor. CHP'li İBB yönetimi ise 6 ayı aşkın bir süredir tadilat işlemlerine devam etmiyor.

 

AK Parti Meclis Üyesi Nizamettin Altıntaş, İBB'nin Kartal'da bir üst geçidin onarımını unuttuğunu, inşaat sahasının halen orada durduğunu ancak yapılan hiçbir çalışmanın olmadığını söyledi.

 

İBB yönetiminin 6 ayı aşkın bir süredir bir çivi bile çakmadığını ifade eden Altıntaş, çökme tehlikesine karşı herhangi bir önlem alınmayan üst geçidin halen vatandaşlar tarafından kullanıldığını vurguladı.

 

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Altıntaş, "Sevgili İstanbullular... Burası Kartal E-5 karayolu üzerinde bulunan bir üst geçit. İBB 6 ayı aşkın bir süredir üst geçidin bakımını yaptığını iddia ediyor ancak hiçbir şekilde ne bakım ne onarım ne de tadilat... Hiçbir hareket yok." ifadelerini kullandı.

 

Söz konusu üst geçidin vatandaşlar tarafından hala kullanıldığını ifade eden Altıntaş sözlerini "Yolun bir şeridi bu şekilde kapatılmış ve böylece bekletilmekte. Hem trafik sorunu artarak devam etmekte hem de riskli durumdaki bir üst geçidi insanlar bu şekilde kullanmaya devam etmektedir." şeklinde sürdürdü.

 

İBB yönetiminin önlem almadığını da vurgulayan Altıntaş, söz konusu alanın unutulduğunu, adeta terk edildiğini dile getirdi.

 

Üst geçidin merdivenlerinin içler acısı halde durduğuna dikkat çeken Altıntaş, İBB'nin hala ilgilenmediğine dikkat çekti.

Yeni Yorum