27 Ocak Cuma 2023

İçişleri Bakanı Soylu’nun açıkladığı 15.5 puanlık araştırma sonucunu anketçiliği bırakmazsam onursuzun diyen Kemal Özkiraz beğenmedi

İçişleri Bakanı Soylu’nun açıkladığı 15.5 puanlık araştırma sonucunu anketçiliği bırakmazsam onursuzun diyen Kemal Özkiraz beğenmedi

2017 referandum da EVET oyu çıkarsa şirketini kapatacağını iddia eden Kemal Özkiraz, Tokat’taki konuşmasında AK Parti ile CHP arasında 15,5 puan fark var diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Soylu'nun yanlışı var. CHP farkı o kadar açamadı, şimdilik.” dedi.

 

Son dönemde yaptığı anketlerle kamuoyunu manipüle etmeye çalışan Avrasya Araştırma Şirketi sahibi Kemal Özkiraz’ın CHP ve HDP olan organik bağı kamu oyunun malumu.

 

Yayınladığı manipülatif anketlerle “AK Parti oy kaybediyor” algısı yaratmaya çalışan Avrasya Araştırma Şirketi Kemal Özkiraz, Tokat’taki konuşmasında AK Parti ile CHP arasında 15,5 puan fark var diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Soylu'nun yanlışı var. CHP farkı o kadar açamadı, şimdilik.” dedi.

 

Özkiraz’ın manipülatif anketlerine, finansman kaynağı CHP ve HDP Genel Merkezi ile belediyelerinden sağladığı iddia ediliyor.

 

“Referandumda ‘Evet’ çıkarsa anketçiliği bırakmazsam onursuzum”

 

Kemal Özkiraz’ın 2017 referandumunda %57.7 HAYIR çıkacağını iddia etmiş EVET çıkarsa şirketi kapatacağını söylemişti. Referandum günü açık ara farkla EVET çıkmasının ardından Özkiraz, sözümde durmayacak kadar onursuz değilim diye paylaşımda bulunmuş aradan geçen kısa bir zamanın ardından hiçbir şey olmamış gibi işine devam etmişti.

Yeni Yorum