26 Eylül Pazartesi 2022

İETT'yi vatandaşa ittiren Fatih! Akşener AK Parti seçmenine 'Bizanslı' dedi

İETT'yi vatandaşa ittiren Fatih!  Akşener AK Parti seçmenine 'Bizanslı' dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İETT otobüslerini halkın ittiği İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu, gemileri karadan yürüten Fatih Sultan Mehmet'e benzetti. Akşener'in “Bizans ve Haçlılar” benzetmesi ise büyük tepki çekti.

 

Akşam’ın haberine göre; İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, İBB'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasında, Ekrem İmamoğlu'nu Fatih Sultan Mehmet'e benzetmesi tepki çekti.

 

Törende sahneye çıkan Akşener, İmamoğlu'na dönüp "1453, Fatih Sultan Mehmet senin gibi dedi ki; 'Ya İstanbul beni alır, ya ben İstanbul'u alırım. Bizans'a, Avrupa'ya rağmen, Haçlılara rağmen ya İstanbul'u alırım ya İstanbul beni alır. İki kararlı lider ve İstanbul alındı. İkinci istikbal fethi" dedi.

Akşener'e sosyal medyada tepki yağdı. 

 

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, "Fatih Sultan Mehmet ile otobüsleri bile karadan yürütemeyen kifayetsizi bir tutmak ancak Meral Akşener gibi bir densize yakışırdı" dedi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Akşener, milletimizin gönlünde yer edememiş olmanın hezeyanını göstermiştir" dedi. 

 

Yeni Yorum