26 Eylül Pazartesi 2022

İlçeye 3 müze vaat eden Ekrem İmamoğlu asırlık müzeyi yıktı

İlçeye 3 müze vaat eden Ekrem İmamoğlu asırlık müzeyi yıktı

Beylikdüzü Belediye başkanlığı döneminde ilçeye 3 müze kazandıracağını vaat eden Ekrem İmamoğlu yarım asırlık Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ni yıktı.

 

Seçim döneminde İstanbul’a 15 müze yapacağı vaadiyle seçmenden oy toplayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Dünyada ilk olma özelliğiyle içinde barındırdığı binlerce su ürünleriyle dikkatleri üzerine çeken Balıkçı Kenan Tesisleri’ndeki Deniz Canlıları Müzesi’ni yıktı. İlçeye ve ülkeye kattığı turistik ve bilimsel değerle kentin gözbebeği sayılan yurt içi ve yurt dışından binlerlerce turist ve öğrencilerin ziyaret ettiği, müzenin yıkımına bir tepki de AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanlığı’ndan geldi.

 

İlçe Başkanı Mustafa Günaydın esnafa verdiği desteği ilan ederken yıkımdan duyduğu hoşnutsuzluğu da gözler önüne serdi. Yarım asırlık müzenin yıkılmasından dolayı üzgün olduğunu belirten ilçe başkanı Günaydın, “Beylikdüzü ile özdezmiş adeta simgesi olmuş bir müzeyi böyle yıkmak gerçekten çok üzücü. Bizler esnafımızın her zaman yanlarındayız ve onlara destek oluyoruz. Olmaya da devam edeceğiz’ ifadesini kullandı.

Yeni Yorum