30 Eylül Cuma 2022

İsmail Saymaz: Bugün itibariyle CHP’de Cumhurbaşkanı adaylığı bahsi kapandı, tek aday, Kılıçdaroğlu

İsmail Saymaz: Bugün itibariyle CHP’de Cumhurbaşkanı adaylığı bahsi kapandı, tek aday, Kılıçdaroğlu

Gazeteci İsmail Saymaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz?” çağrısına “yanındayız” diyerek yanıt vermesine dikkati çekti.

 

Saymaz, “Bugün itibariyle CHP’de Cumhurbaşkanı adaylığı bahsi kapandı. CHP’nin tek adayı: Kılıçdaroğlu” yorumunda bulundu.

 

Öte yandan Saymaz CHP liderinin bu çağrısını “2 Ekim’de CHP’nin ev sahipliğindeki toplantı öncesi Altılı Masa’ya da bir mesaj” olarak değerlendirdi.

 

Saymaz’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımı şöyle:

 

Kılıçdaroğlu, “Benimle misiniz?” diye sordu. İmamoğlu ve Yavaş, “Yanınızdayız” diye yanıt verdi. Bugün itibariyle CHP’de Cumhurbaşkanı adaylığı bahsi kapandı. CHP’nin tek adayı: Kılıçdaroğlu. Bu, 2 Ekim’de CHP’nin ev sahipliğindeki toplantı öncesi Altılı Masa’ya da bir mesaj.

Yeni Yorum