05 Temmuz Salı 2022

İstanbul'un kaynakları Ekrem İmamoğlu’nun trollerine akıyor: Şablon mesajlarla imaj düzeltme çabası

İstanbul'un kaynakları Ekrem İmamoğlu’nun trollerine akıyor: Şablon mesajlarla imaj düzeltme çabası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yapılmayan hizmetler nedeniyle bozulan imajını sosyal medya üzerinden düzeltmeye çalışıyor. Hazırlanan bir metin, troll hesaplardan yüzlerce kez paylaşılarak belediyeye ve Ekrem İmamoğlu'na övgüler sıralanıyor.

 

İBB'nin sosyal medyadaki troll ağı yine deşifre oldu. Yüzlerce hesap, Twitter üzerinden "Ben yurt dışında yaşayan AK Parti'li gurbetçiyim. İstanbul'a en son AK Parti döneminde gelmiştim. Bugün tekrardan İstanbul'a ayak bastım, gözlerime inanamadım. İstanbul 3 yılda adeta bambaşka şehir olmuş güzelleşmiş şehrin havası bile değişmiş. Allah sizden razı olsun başkanım" mesajını paylaştı.

Mesajlarda sadece ülke isimlerinin değiştiği görülürken, İBB'nin vatandaşa hizmet için kullanması gereken kaynakları böyle bir algı çalışmasına yatırması tepki çekti.

 

AK PARTİ'Lİ DAĞ: KAYNAK ÇOCUKÇA İŞLERE AKTARILIYOR

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, trollerin attığı tweetlerden oluşan bir videoyu paylaşarak "Şablon mesajlar ile ne bozulan imaj düzelir ne de milletin sarsılan güveni tazelenir." dedi.

 

Dağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"İstanbul’un ve İstanbulluların yaşanabilir bir şehirde ideal belediye hizmetlerini almaları için ayrılan kaynak, işte bu çocukça işlere aktarılıyor."

Yeni Yorum