20 Mayıs Pazartesi 2024

İzmir'de Tunç Soyer'in açtığı Halkın Bakkalları cep yakıyor

İzmir'de Tunç Soyer'in açtığı Halkın Bakkalları cep yakıyor

İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in çeşitli ilçelerde açtığı ‘Halkın Bakkalı’ marketlerindeki ürünler beklendiği gibi hesaplı çıkmadı. Organik ve sağlıklı ürünleri uygun fiyatlarla vatandaşa ulaştırma vaadiyle açılan marketlerin ürünleri, zincir süper marketlerdekilerden çok daha pahalı!

 

Yeni Asır’dan Nida Aladağ’ın haberine göre; İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Konak, Bayraklı, Karşıyaka, Menemen, Bornova ve Buca ilçelerinde Halkın Bakkalı adını taşıyan marketler açıldı. Ancak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer'in seçim vaatleri arasında yer alan Halkın Bakkalı'ndaki ürünler, vaat edilen gibi ucuz değil.

Organik ve sağlıklı ürünleri "ucuz" fiyatlarla vatandaşlara ulaştırma vaadiyle açılan marketler fiyatlarıyla cep yaktı. Ürünlerin fiyatları zincir marketlerdekilerden çok daha pahalı.

 

Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’da “halk bakkal” projesi başlatacağını duyurdu. İmamoğlu’nun İstanbul'da başlatacağı ‘halk bakkal’ın fiyat politikası ise merak konusu.

Yeni Yorum