24 Nisan Çarşamba 2024

İzmir’nin koku derdi bitmiyor

İzmir’nin koku derdi bitmiyor

İzmir'in Bornova ilçesinde yaşayan vatandaşlar kanalizasyondan gelen kokudan büyük rahatsızlık duyuyorlar. Belediyenin soruna bir çözüm bulmasını isteyen vatandaşlar mazgalların üzerini halı ve kilimle kapatıyorlar.

 

İzmir'in Bornova ilçesinde kanalizasyondan gelen kokudan rahatsız olan vatandaşlar, kokuyu gidermek için mazgalların üzerini halı ve kilim gibi örtülerle kapattı.

 

Çamdibi Semti ile Gaziosmanpaşa, Yeşilova, Tuna, Birlik ve Koşukavak mahallelerinde yaşayan vatandaşlar, kanalizasyondan gelen kokudan rahatsızlıklarını dile getiriyor.

 

Kokuyu engellemek için mazgalların üzerine halı ve kilim gibi örtülerle kapatan vatandaşlar, bu sorundan dolayı evlerin cam ve kapılarını açamadıklarını belirtti.

 

Gaziosmanpaşa Mahallesi Muhtarı Ali Taktak, gazetecilere, 2009 yılından itibaren muhtarlık yaptığını, kokunun da 2010'da başladığını söyledi.

 

Kokunun özellikle cuma veya cumartesi günleri gece saatlerinde gelmeye başladığını anlatan Taktak, "Vidanjörlerle atık madde kanallara dökülüyor, kimyasal madde suyla buluşunca gaz kokusu yapıyor. Vatandaşlar doğal gaz kaçağı var sanıyor ama kaçak yok. Bunaltıcı bir gaz kokusu oluyor." dedi.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesinden konuyu araştırmasını istediklerini anlatan Taktak, kanalizasyon ve mazgalların üzerine halı sererek kokuyu gidermeye çalıştıklarını bildirdi.

 

Vatandaşların evlerinde de ıslak bezlerle tüm giderleri kapattığını vurgulayan Taktak, probleme çözüm bulunmasını istedi.

 

Hatice Görtan da birkaç gün önce sahura kalktığında kokudan büyük rahatsızlık yaşadıklarını belirtti.

 

Araştırmada kokunun doğal gaz olmadığının belirlendiğini ifade eden Görtan, "Evimdeki balkonun her tarafı kapalı olduğu halde banyoya bile koku gelmişti. Benim evimde her yer kapalı. Banyonun havalandırması, giderler hepsi kapalı. Gündüzleri sorun yok. Genelde geceleri bu koku geliyor." diye konuştu.

Yeni Yorum