28 Mayıs Salı 2024

Kaftancıoğlu 'pes' dedirtti! 'Tecavüzü örtbas ettiğimiz ne zaman görüldü'

Kaftancıoğlu 'pes' dedirtti! 'Tecavüzü örtbas ettiğimiz ne zaman görüldü'

İstanbul İl Örgütü'nde art arda yaşanan taciz ve tecavüz skandallarına sessiz kalmakla eleştirilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ''Ne zaman CHP'nin bir tecavüzü örtbas ettiği görüldü.'' ifadelerini kullandı.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP teşkilatlarında yaşanan taciz ve tecavüz iddialarıyla ilgili Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz'a açıklamalarda bulundu.

 

PES DEDİRTEN AÇIKLAMA

 

Parti içindeki taciz ve cinsel istismarla ilgili işlem yapmadığına yönelik eleştirilere cevap veren Kaftancıoğlu, gereken adımları hemen attıklarını söyleyerek "Tecavüz ve tecavüzcünün partisi mi olur? Ne zaman CHP'nin bir tecavüzü örtbas ettiği görüldü. Binde bir bile ihmalimiz olsa söylerim" dedi.

 

NE OLMUŞTU?

 

CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı U. K, "Nitelikli Cinsel Saldırı" suçundan tutuklanırken, CHP'li üst düzey yetkililerin olayın basına yansımaması için devreye girdikleri ve mağdurun ailesiyle görüştükleri öğrenilmişti.

 

Tacizi kapatmak için üst düzey devreye girildiği ve CHP'li U.K tarafından cinsel saldırıya uğrayan genç kadının ailesi ile görüşerek ikna yoluna gidilmeye çalışıldığı iddia edilmişti.

 

Bu gelişme üzerine İstanbul'un Bağcılar, Şişli, Esenler, Ümraniye gibi birçok ilçesinden yeni taciz ve tecavüz skandalları ortaya çıkmıştı. Mağdur kadınlar tek tek yaşadıklarını anlatıp suç duyurusunda bulunmuştu.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere parti yönetimine bu skandallara sessiz kaldıkları için sert eleştiriler gelmişti.

 

Kaynak: superhaber.tv

Yeni Yorum