01 Temmuz Cuma 2022

Kandil’in ‘sivil itaatsizlik’ çağrısına Kemal Kılıçdaroğlu’ndan skandal destek! “Halkı isyana teşvik” suçu mu işliyor?

Kandil’in ‘sivil itaatsizlik’ çağrısına Kemal Kılıçdaroğlu’ndan skandal destek! “Halkı isyana teşvik” suçu mu işliyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda elektrik faturalarına değinen CHP lideri, "Erdoğan 31 Aralık'ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim" dedi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin 'halkı isyana teşvik' suçu kapsamında değerlendirip hakkında soruşturma başlatılması gündeme gelebilir.

 

Geçtiğimiz günlerde PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP tarafından yapılan ‘faturaları bahane ederek sivil itaatsizlik başlatın’ talimatını ilk uygulayan isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

“FATURALARI BAHANE EDİN”

 

HDP’nin Örgütlenmeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Özlem Gündüz imzasıyla örgütlere gönderilen talimatta Kandil’den gelen direktifler doğrultusunda sivil itaatsizlik eylemleri için çağrı yapılmıştı. Çağrıda örgütlerin faturaları bahane ederek sokağa çıkmaları ve faturaları ödemeyerek ‘öz yönetim hakları’ doğrultusunda sivil itaatsizlik başlatmaları istenmişti.

 

KILIÇDAROĞLU: “FATURAMI ÖDEMEYECEĞİM”

 

Akşam saatlerinde sosyal medya hesabından bir video yayınlayan Kılıçdaroğlu “Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim” ifadelerini kullandı.

 

Kılıçdaroğlu’nun ifadeleri sosyal medyada pek çok kesim tarafından “halkı isyana teşvik” olarak değerlendirildi.

Yeni Yorum