24 Şubat Cumartesi 2024

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, "Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum" pankartıyla Diyarbakır Anneleri’nin eylemine katıldı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, "Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum" pankartıyla Diyarbakır Anneleri’nin eylemine katıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, Terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önününde evlat nöbeti tutan Diyarbakır Anneleri’ne destek oldu.

 

Celal Kılıçdaroğlu, “Abim, "dostlarım" dediği HDP ve İyi Parti yüzünden buradaki anneleri görmüyor” dedi.

 

Celal Kılıçdaroğlu, "Ben de ağabeyimi HDP'den istiyorum" pankartıyla Diyarbakır Anneleri’nin eylemine katıldı.

 

Celal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

 

"Ben şaşkınım neden buraya gelmiyor. Fakat bu insanlar burada çocuklarını bekliyor. Annelerin yüzünü güldürelim artık. HDP Eş Başkanlarına burada sesleniyorum; dağdaki masum çocukları serbest bırakın. Anneler Günü'nde nasıl ki bir gül veriliyorsa çocuklarımız da bir güldür. Annelerine teslim edin.

 

'Gelsinler, sahip çıksınlar buradaki annelere'

 

Ağabeyim Kılıçdaroğlu da 'Dostlarım' dediği HDP'ye ve İyi Parti'ye bağlı kaldı. Bunlara bağlı kaldıkça buraları görmezden geldi. Diyarbakır'da CHP'nin il ve ilçe teşkilatları neden buraya gelmiyor. Gelsinler, sahip çıksınlar buradaki annelere. Para ve pul istemiyorlar, evlatlarını istiyorlar sadece.

 

Bir CHP'nin il ve ilçe başkanlarının taciz olaylarına mahkum oluyorsa, Didim Belediye Başkanı tacizden dolayı neden tutuklanmıyor? CHP'lilerin yaptıkları zaten hırsızlık ve fuhuş, ne ararsan var. Rüşvet hepsi var bunlarda. Ağabeyimin dostları dediği zaten HDP'dir."

 

Aileler de Celal Kılıçdaroğlu'na destek ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Yeni Yorum