11 Aralık Pazartesi 2023

Kemal Kılıçdaroğlu’nun makamında ağırlayıp sarıldığı FETÖ’cü Taha Furkan Çetinkaya Yunanistan’a kaçtı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun makamında ağırlayıp sarıldığı FETÖ’cü Taha Furkan Çetinkaya Yunanistan’a kaçtı

FETÖ'nün darbe girişimine katılan, daha sonra Yargıtay kararı ile tahliye olan Hava Harp Okulu öğrencisi Taha Furkan Çetinkaya yasadışı yollardan Yunanistan'a kaçtı. Taha Furkan Çetinkaya tahliye olduktan sonra kendisine destek veren Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Milletvekili Erhan Usta ve HDP Milletvekili Ömer Gergerlioğlu'nu TBMM'de ziyaret edip, destekleri için teşekkür etmişti.

Taha Furkan Çetinkaya 15 Temmuz gecesi FETÖ’nün darbe girişimine katılan Hava Harp Okulu öğrencilerinden birisiydi. Bu nedenle tutuklanıp, FETÖ’den ve darbe girişiminden ceza aldı. Daha sonra bu dosya Yargıtay’a gitti.

Yargıtay’ın verdiği beraat kararı sonrası geçen haziran ayında tahliye olan Taha Furkan Çetinkaya başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, İYİ Parti Milletvekili Erhan Usta ve HDP Milletvekili Ömer Gergerlioğlu’na destekleri için teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

YUNANİSTAN’A KAÇTI

 

Tahliye olmasına karşın Taha Furkan Çetinkaya kaçak yollardan geçen ay Yunanistan’a iltica etti. Buradan başka bir Avrupa ülkesine geçip, örgütün propagandasına destek vereceği düşünülen Taha Furkan Çetinkaya, birçok FETÖ’cü gibi dağıtım yeri olarak Yunanistan’ı kullandı.

ÖNCE ANNESİ GİTTİ

 

OdaTV’nin haberine göre Taha Furkan Çetinkaya’dan önce annesi Melek Çetinkaya yurtdışına normal yollardan çıkış yaptı. Oğlu içerdeyken yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Melek Çetinkaya “Ben Fethullah Gülen’i tanımadığım için ben Fethullah Gülen teröristtir diyemiyorum. Benim komşularım oldu cemaatten. Ben tertemiz insanlar olduklarını düşünüyorum. Terörist olduklarını düşünmüyorum”  sözleriyle gündeme gelmişti.

Yeni Yorum