13 Nisan Cumartesi 2024

Kılıçdaroğlu'ndan 3. makam aracı talebi

Kılıçdaroğlu'ndan 3. makam aracı talebi

Hali hazırda CHP tarafından tahsis edilen iki makam aracı bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'den yeni araç talep etti. "Araba saltanatına son vereceğiz" diyen Kılıçdaroğlu'nun bu talebi 'çelişkili' bulundu.

 

Partisinin tahsis ettiği biri 2 milyon lira değerinde iki lüks aracı bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup başkanı olarak Meclis’ten de bir araç istedi.

 

Talebe ilişkin yazı Grup Başkanvekili Engin Altay imzasıyla başkanlığa sunuldu.

 

ÇELİŞKİYE DÜŞÜYOR

 

Kılıçdaroğlu her fırsatta, “Araba saltanatına son vereceğiz. Herkesin altında bir değil, üç değil... Ne yapıyorsunuz siz? Fakir fukaranın açlıktan nefesi kokuyor, bunların altında lüks arabalar. Bitireceğiz” ifadelerini kullandı. “Araba saltanatına son vereceğiz” sözleri ile Kılıçdaroğlu’nun yeni araç talebi “Söyledikleriyle yaptıkları birbirini tutmuyor” yorumlarına neden oldu.

 

GRUP BAŞKANLARINA AUDİ A6

 

Araba garajında şu anda Mercedes Vito Minibüs ve Mercedes S-350 olmak üzere iki lüks aracı bulunan Kılıçdaroğlu’nun, TBMM Başkanlığı’nın 237 sayılı araç kanunu uyarınca araç tahsis etmesi halinde bu üçüncü makam aracı olacak.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ise TBMM’den kendisine makam aracı tahsis etmesini istemediği öğrenildi. Şu an TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerin grup başkanlarına Audi A6 tahsis ediliyor.

Yeni Yorum