28 Eylül Çarşamba 2022

Kılıçdaroğlu’nun danışmanı, Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatının akrabasıymış

Kılıçdaroğlu’nun danışmanı, Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatının akrabasıymış

Türkiye'nin de iade talebimde bulduğu SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz Avusturya’da tutuklanmasıyla ilgili değerlendirme yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sezgin Baran Korkmaz gibi birisi yargıyı istediği gibi kullanıyorsa arkasında ciddi bir güç vardır. Burada konuşması gereken en tepedeki kişidir. Bu kişinin sesi bile çıkmıyor.” açıklamasında bulunmuştu.

 

Geçtiğimiz günlerde Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz’a konuşan Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatı Mehmet Demir’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Deniz Demir’in akrabası olduğu olduğu ortaya çıktı.

Belediye Başkanları Çalıştayı için geldiği Gaziantep'te yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda buluşan CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Sezgin Baran Korkmaz'ın Avusturya'da tutuklanmasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

 

“Sezgin Baran Korkmaz gibi birisi yargıyı istediği gibi kullanıyorsa arkasında ciddi bir güç vardır. Burada konuşması gereken en tepedeki kişidir. Bu kişinin sesi bile çıkmıyor.” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Deniz Demir’in Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatı Mustafa Demir’in akrabası olduğu ortaya çıktı.

Yeni Yorum