17 Temmuz Çarşamba 2024

Kılıçdaroğlu PKK demeden terörü kınadı, Demirtaş'a özgürlük istedi

Kılıçdaroğlu PKK demeden terörü kınadı, Demirtaş'a özgürlük istedi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalarla skandala imza attı. Selahattin Demirtaş'ın ve Osman Kavala'nın 'masum' olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, bir kez daha 'Neden hapisteler?' diye sordu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör propagandası, casusluk, terör örgütü üyeliği, suça yardım ve yataklık suçlamalarıyla yargılanan tutuklu isimlere bir kez daha destek açıklaması yaptı.

 

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, terörün en çok acı yaşattığı ülkelerden birinin Türkiye olduğunu söyledi. PKK'nın adını anmadan yaptığı kınamalar nedeniyle tepki çeken Kılıçdaroğlu, kim tarafından gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin tüm saldırıları lanetlediklerini savundu.

 

DEMİRTAŞ MASUM

 

Bu sözlerinin devamında da terör soruşturmalarından hapiste yatan isimlerin masum olduğunu savundu. CHP lideri, "Masum insanların hapishanelerde kinle tutulmasını istemiyoruz. Osman Kavala neden hapiste? Selahattin Demirtaş neden hapiste? Selahattin Demirtaş neden hapiste?" dedi.

Yeni Yorum