17 Temmuz Çarşamba 2024

Konsolosluğu kapattılar CHP’lileri geziyorlar! Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu'ndan CHP'li başkana ziyaret

Konsolosluğu kapattılar CHP’lileri geziyorlar! Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu'ndan CHP'li başkana ziyaret

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

 

Türkiye'de terör korkusu oluşturmak için başta Almanya ve İngiltere olmak üzere birçok ülke, konsolosluklarını güvenlik bahanesiyle kapattı.

 

Çalışanlarına evlerinde zaman geçirmesi konusunda uyarılarda bulunan Almanya'nın İstanbul Başkonsolosu ise Eskişehir'e gitti.

Bir dizi temasta bulunmak üzere Eskişehir’e giden Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ni de ziyaret etti.

 

Büyükerşen teşekkür etti

 

Misafirini makamında ağırlayan CHP'li Yılmaz Büyükerşen, ziyareti dolayısıyla Regenbrecht’e teşekkür etti.

 

Eskişehir’i gezme ve görme imkanı bulduğunu belirten Regenbrecht, şunları söyledi: 

 

“Eskişehir’i modern ve gelişmiş bir şehir olarak gördüm. Başarılı şehircilik çalışmaları ile Eskişehir’in bulunduğu noktaya ulaşmasında, gerçekleştirdiğiniz proje ve çalışmalarınız nedeniyle sizleri kutluyorum. Almanya ile Türkiye iki dost ülke olarak her alanda iş birliği yapmaya devam etmektedir. Ayrıca Eskişehir ile Frankfurt arasındaki kardeş şehir ilişkilerini de çok önemsiyoruz. Çok başarılı çalışmalar yaparak iki ülkenin her alanda daha da yakın olması sağladınız. Katkılarınız için çok teşekkür ediyorum.”

 

Ziyaret sonunda Büyükerşen ve Başkonsolos Regenbrecht, Frankfurt’ta Eskişehir ismi verilen meydanın, ‘Eskişehirplatz’ yazılı tabelasıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yeni Yorum