09 Aralık Cuma 2022

Mehmet Tezkan CHP ve PKK’nın terörist Dilşah Ercan savunmasına balıklama atladı

Mehmet Tezkan CHP ve PKK’nın terörist Dilşah Ercan savunmasına balıklama atladı

Halk TV yazarı Mehmet Tezkan da, Tolga Şardan, Fikret Bila ve köşe komşusu İsmail Saymaz gibi CHP ve PKK’nın terörist Dilşah Ercan savunmasına balıklama atlayanlardan…

 

Mersin’in Mezitli ilçesindeki Tece polisevine terör örgütü PKK tarafından canlı bomba saldırısı yapıldı. Saldırıda 1 polisimiz şehit oldu. 2 terörist öldürüldü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teröristin parmak izinin Dilşah Ercan ile uyuştuğunu açıkladı. Mersin Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili 6 kişinin tutuklandığını duyurdu. Ercan’ın isminin, CHP’nin Tutuklu Gazeteciler Raporu’nda yer aldığı ortaya çıktı. Terör örgütü PKK ise Dilşah Ercan’ın yaşadığını, saldırıyı bir başka teröristin gerçekleştirdiğini, Ercan’ın da terör kampında yanlarında olduğunu ortaya attı. Akabinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu devletin açıklamalarını değil terör örgütü PKK’nın açıklamalarını referans alarak terörist Dilşah Ercan’ın ölmediğinde ısrarcı oldu. Terörist Dilşah Ercan, 3 Ekim pazartesi günü PKK’nın yayın organı ANF’den ölmediğini vurgulayan ve Türkiye Cumhuriyet’ini tehdit eden bir açıklama yayınladı. Bütün bu açıklamalardan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kılıçdaroğlu ve CHP milletten özür dilemeli. Bu liste (CHP’nin tutuklu gazeteciler raporu) içinde 91 PKK-KCK, 17 MLP, 9 DHKP-C'li teröristler var. Dilşah Ercan teröristtir, bu saldırı (Mersin polisevi) ile ilişkilidir.” açıklamasında bulundu.

 

CHP VE PKK’NIN SAVUNMASINA BALIKLAMA ATLADI

 

CHP ve PKK’nın terörist Dilşah Ercan savunmasına balıklama atlayan Halk TV yazarı Mehmet Tezkan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarını çarpıtarak “İçişleri Bakanı kendini patlatan teröristin Dilşah olduğunu nasıl anlamış? Parmak iziyle mi? DNA testiyle mi? Hayır….” dedi. Oysa ki Bakan Soylu, kendisine sunulan resmi raporlara dayanarak terörist Dilşah Ercan’ın olayla ilişkisi olduğunu vurgulamıştı.

 

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da açıklamasında tatmin olmayan Halk TV yazarı Tezkan, “Ya tezgâhı PKK’lılar kurdu ya derin devlet… Umarım ve dilerim, soruşturmayı sürdüren Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı bizlere tatmin eden bir açıklama yapar.” dedi.

 

Yeni Yorum