24 Haziran Pazartesi 2024

Metrobüsler tıklım tıklım... İstanbul’da ölüm sayıları neden düşmüyor acaba?

Metrobüsler tıklım tıklım... İstanbul’da ölüm sayıları neden düşmüyor acaba?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı kararla saat 21.00'den sonra yapılan metrobüs seferleri azaltılmış ve bu seferler sabah saatlerine kaydırılmıştı. Ancak alınan önlemler sonuç vermedi. Metrobüslerde sabah saatlerinde yoğunluk yaşandı. Bu görüntüler, akıllara İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'Vefat sayıları düşmüyor' isyanını getirdi. İBB, kentin toplu ulaşımı için çözüm üretmediği sürece İmamoğlu daha çok isyan edeceğe benziyor. Ancak İstanbullular İmamoğlu'ndan isyan değil, çözüm bekliyor.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmanın kısıtlanması nedeniyle toplu taşıma araçlarında oluşabilecek yoğunluğu önlemek için bazı yeni kararlar almıştı.

 

Bu kararlardan biri de metrobüs hattında saat 21.00'den sonra seferlerin seyrekleşmesi ve bu saatlerde çalışan şoförlerin, gün içerisindeki saatlere kaydırılarak sefer aralıklarını düşürmekti. Ancak bu tedbirler sonuç vermedi.

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının saat 05.00'te sona ermesinin ardından haftanın ilk iş gününde metrobüslerde yoğunluk oluştu.

Altunizade Metrobüs Durağı'nda işe gitmek için yola çıkanların oluşturduğu yoğunluk dikkat çekti. Durakta yığılmalar oluşurken vatandaşların ayakta yolculuk yaptığı görüntülendi.

 

AKILLARA İMAMOĞLU'NUN İSYANI GELDİ

 

Öte yandan metrobüslerde yaşanan bu durum, akıllara İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'Vefat sayısı düşmüyor' isyanını getirdi. 

 

İmamoğlu, İBB’nin koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren çalışanı Dr. Ümit Erdem için düzenlenen anma töreni sonrasında konuşmuştu. İmamoğlu, yaptığı açıklamada tam kapanmanın olması gerektiğini söylemişti.

 

Bu sözler, İmamoğlu'nun kurduğu Olay TV'de 2 gün boyunca VTR olarak haber bülteni akışında yer almıştı.

 

ELEŞTİRİ KONUSU OLDU

 

İmamoğlu'nun hükümetin politikalarını beğenmeyerek isyan etmesinin ardından toplu taşımaya bir çözüm bulamaması eleştirilerin hedefi oldu.

 

Kaynak: superhaber.tv

Yeni Yorum