28 Mayıs Pazar 2023

Muharrem İnce, ayakkabıyla seccadeye basan Kemal Kılıçdaroğlu'nu savundu: "Günah değil"

Muharrem İnce, ayakkabıyla seccadeye basan Kemal Kılıçdaroğlu'nu savundu: "Günah değil"

Seccadeye ayakkabı ile bastığı fotoğraf karesi sonrası büyük bir tartışma çıkan CHP lider Kılıçdaroğlu'na, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den destek geldi. İnce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Bir din bilginine danıştım İslam'a göre seccadeye ayakkabı ile basmak diye bir günah yoktur" ifadelerini kullandı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün katıldığı bir iftar programında çektirdiği fotoğraf infial yarattı. Kılıçdaroğlu'nun CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve 2 kişi ile birlikte seccade üzerinde poz vermesi büyük tepki aldı.

CHP'DEN JET ÖZÜR 

 

CHP'den konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Fotoğraf çekimi sırasında yaşanan yoğunluk ve fotoğraf çektirmek isteyenlerin telaşı nedeniyle, yerde bulunan seccade fark edilememiştir. Bu tür durumlara yönelik hassasiyeti herkes tarafından bilinen Sayın Genel Başkanımız ve İl Başkanımızın, ortaya çıkan bu talihsiz durum nedeniyle çok üzgün olduğunu belirtmek isteriz." ifadelerine yer verildi.

 

MUHARREM İNCE, KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK VERDİ

 

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'den, Kılıçdaroğlu'na destek geldi. İnce, sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

 

"Bir din bilginine danıştım, şöyle dedi: Din-i mübin-i (hak ve hakikatı açıkça söyleyen) İslam'a göre seccadeye ayakkabı ile basmak diye bir günah yoktur. Ancak; kul hakkı yemek, yalan söylemek, israf etmek, gururlu ve kibirli olmak, kalp kırmak, işi ehline vermemek haramdır ve günahtır. Necasetten taharet (görünen kirlerden arınmak) kolaydır. Zor olan ruhun taharetidir (temizlenmesi)."

Yeni Yorum