22 Nisan Pazartesi 2024

Muharrem İnce: CHP, Atatürkçü bir parti olmaktan uzaklaştı

Muharrem İnce: CHP, Atatürkçü bir parti olmaktan uzaklaştı

CHP'nin Atatürkçü bir parti olmaktan uzaklaştığını söyleyen eski CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, 'Parti ilkelerinden uzaklaştı. Atatürk diyemeyen il başkanları var.' dedi. CHP-HDP arasındaki ittifaka da değinen İnce, 'HDP bizi destekledi. Kimse kimseyi yanıltmasın' ifadelerini kullandı.

 

Eski CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce basın mensuplarının sorularını yanıtladı. CHP’de Atatürk diyemeyenlerin İl başkanı olduğuna dikkat çeken İnce CHP ve HDP ilişkisine de değindi. İnce CHP HDP ilişkisi ile ilgili şunları söyledi: "Biz İstanbul'u Adana'yı, Mersin'i alırken sadece CHP'nin oylarıyla mı aldık? Hayır. İYİ Parti'nin oyu var, HDP'nin de oyu var burada. Saadet Partisinin de oyu var. Bunların da oyu var. Peki, o yerel seçimdi. Şimdi önümüzde genel seçim var. Milletvekilliği seçiminde kimse kimseyi tanımaz. Kimse kimseyi yanıltmasın. Herkes partisine oy verecek. Milletvekilliği seçiminde HDP aday çıkarmadı İstanbul'da. Bizi destekledi. Şimdi milletvekili seçimi var aday mı çıkarmayacak. Bir tane oy gelmez CHP'ye.”

 

‘İTTİFAK AÇIKTAN YAPILMALI’ 

 

Muharrem İnce CHP’nin HDP ile olan ilişkisi ile ilgili daha önce de açıklamalar yapmıştı. İnce 'CHP'nin HDP ile olan ittifakı konusunda neler düşünüyorsunuz?' sorusuna 'Ben bunlara seviniyor falan değilim. Kahroluyorum. Son seçimlerde büyükşehirlerde HDP'nin desteği olmadı mı? Oldu. Onların desteği olmasaydı alamazdı. Hayatında milletvekili olana kadar CHP'ye oy vermemiş insanlardan CHP'liliği öğrenecek değilim. Her hafta bir şey çıkıyor arkadaş. İttifakları kimle yapıyorsanız mertçe yapacaksınız, milletin gözünün önünde, gizli saklı değil. Son seçimlerde bize HDP'lilerin desteği olmadı mı kardeşim? Bilmiyor muyuz yani? Onların desteği olmasaydı alamazdık büyükşehirleri. CHP yönetimi çıksın teşekkür etsin. Bunda bir sıkıntı yok. Teşekkür etmezsen yarın sıkıntılı olur süreç' dedi.

Yeni Yorum