18 Haziran Salı 2024

Murat Ongun itiraf etti: İBB ekmek üretimini 1 milyon adet düşürmüş

Murat Ongun itiraf etti: İBB ekmek üretimini 1 milyon adet düşürmüş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, belediye iştiraki Halk Ekmek'in günlük 1.6 milyon ekmek ürettiğini duyurdu. Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, geçtiğimiz yılın ocak ayında yaptığı açıklamayla günlük 2.6 milyon ekmek üretimi yaptıklarını belirtmişti. Son günlerde 'ekmek üretiminin yetersizliği' üzerinden eleştirilerin hedefi olan CHP yönetimindeki İBB'nin, üretimi 1 milyon ekmek azalttığı tescillenmiş oldu.

 

İstanbullu vatandaşlar, son günlerde Halk Ekmek büfelerinde ekmek bulamadıkları gerekçesiyle CHP yönetimindeki İBB'ye tepki gösterdi. Bir vatandaşın kamerasına yansıyan görüntülerde, bir Halk Ekmek büfe yetkilisi, neden ekmeğin olmadığı sorusuna, "Yollamıyorlar abi, düşünseler yollarlar" cevabını vermişti.

 

Bir başka vatandaş ise evinin hemen önünde yer alan Halk Ekmek büfesine kasıtlı olarak ekmek getirilmediğini ve bu nedenle de uzun kuyrukların oluştuğunu görüntülemişti.

 

Kamuoyuna yansıyan gelişmeler sonrası bugün bir açıklama yapan İBB Sözcüsü Murat Ongun, fabrikalarının tam kapasiteyle her gün 1.6 milyon ekmek ürettiğini duyurdu.

 

İBB'DE 'EKMEK' ÇELİŞKİSİ: ÜRETİM 1 MİLYON ADET AZALTILMIŞ

 

Ongun'un paylaşımı ise Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama ile çelişti. Nama, 8 Ocak 2020'de yaptığı açıklamayla, günde 2.6 milyon ekmek ürettiklerini ifade etmişti.

 

Son günlerde 'ekmek üretiminin yetersizliği' üzerinden eleştirilerin hedefi olan CHP yönetimindeki İBB'nin üretimi 1 milyon ekmek azalttığı tescillenmiş oldu.

Yeni Yorum