30 Eylül Cumartesi 2023

Narkotik’ten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘baron’ iddialarına cevap: “İftirayı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’ndan duyunca üzüldük”

Narkotik’ten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘baron’ iddialarına cevap: “İftirayı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’ndan duyunca üzüldük”

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'ndan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu baronlarına operasyon yapılmadığıyla ilgili mesnetsiz iddiasına cevap geldi. Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonlarının gerçekleştirildiği ifade edildi.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’dan yapılan açıklama şöyle;

 

Vatandaşlarımızı özellikle de gençlerimizi korumak için gece gündüz demeden uyuşturucu ile mücadele ediyoruz. 

 

Bazen günlerce evini göremeyen arkadaşlarımız, her türlü sonucu göze alarak zehir tacirleriyle savaşıyor ve bundan sonra da savaşacak. 

Bu uğurda verdiğimiz Şehitlerimizin acısı ise hala yüreklerimizde.

 

Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarını ve buna bağlı olarak en büyük yakalamalarını gerçekleştirdik. 

 

Halen cezaevlerinde, uyuşturucuya bağlı suçlardan 100 binin üzerinde tutuklu ve hükümlü olduğunu bilmeden, “baronlara” ve “uyuşturucu satıcılarına” operasyon yapılmadığını” ileri sürmek, teşkilatımıza hak etmediği bir iftirada bulunmaktır.

 

Bu iftira daha önce organize suç örgütleri ve yurt dışı kaynaklı olarak defalarca ortaya atıldı ve biz onların hedefini biliyorduk. 

 

Ancak bu kez aynı iftirayı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’ndan duyunca üzüldük.  

 

Şehitlerimizi de muazzep eden bu haksızlığa itirazımızı dile getirmeyi mesleğimizin onuru ve şerefi için görev biliyoruz. 

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kılıçdaroğlu ne demişti? 

 

Kılıçdaroğlu partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye biraz fazla takılmış olabileceğini ifade ederek, "Allah rızası için, hiç mi soru sormuyorsun ya... Türkiye Cumhuriyeti Devleti hapishanelerinde bir tane uyuşturucu baronu var mı? Yoktur. Ama garibanlar oradalar” demişti.

Yeni Yorum