24 Temmuz Çarşamba 2024

Nedim Şener 'Sezgin Tanrıkulu birilerinin adamı' deyip anlattı: Vekil dokunulmazlığı lazım yoksa devlet dokunur

Nedim Şener 'Sezgin Tanrıkulu birilerinin adamı' deyip anlattı: Vekil dokunulmazlığı lazım yoksa devlet dokunur

Gazeteci Nedim Şener, CHP'li Özgür Özel'in genel başkan adaylığı duyurusunda Türk ordusuna iftira atan Sezgin Tanrıkulu'na destek vermesini değerlendirdi. Tanrıkulu'nun Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Özel gibi isimlerin üzerinde belirleyici olduğunu vurgulayan Şener, "O birilerinin adamı, küresel sistemde onun yeri ve kodu var. Bu adamlar haber verici elemanlar. Milletvekilliği dokunulmazlığı onlara lazım yoksa devlet dokunur onlara." diye konuştu.

 

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, bugün düzenlediği basın toplantısında partisinin genel başkanlığına aday olduğunu duyurdu. Özel, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik iftiralarının sorulması üzerine konuşan Özel, ''Sezgin Tanrıkulu AİHM kararıyla da sabit olan, geçmişte bazı TSK'lıların helikopterden köylüleri atması konusuna atıf yapmıştır. Açıklamasından kısa bir bölüm alınarak büyük bir linç kampanyası başlatılmıştır" ifadelerini kullandı.

 

Gazeteci Nedim Şener, TV 100 canlı yayınında Özel'in Tanrıkulu'na destek açıklamalarını değerlendirdi.

 

"Tanrıkulu, CHP'li isimlerin üzerinde belirleyici"

 

Sezgin Tanrıkulu'nun partiden Özgür Özel, Veli Ağbaba ile Yüksel Taşkın'dan destek aldığını vurgulayan Şener, "Özel, bugünkü desteğini artık açıktan konuşmak zorunda kaldı. Tanrıkulu vekil olarak görülüyor ama hakikaten bunların üzerinde belirleyici." diye konuştu.

 

Şener 'Tanrıkulu birilerinin adamı' deyip anlattı: Vekil dokunulmazlığı lazım yoksa devlet dokunur

 

Tanrıkulu'nun 'birilerinin adamı' olduğunu vurgulayan Şener, "Özel'in Kılıçdaroğlu'nun İmamoğlu'nun da üzerinde belirleyici. O birilerinin adamı, küresel sistemde onun yeri ve kodu var. Bu adamlar haber verici elemanlar. Milletvekilliği dokunulmazlığı onlara lazım yoksa devlet dokunur onlara." dedi.

Yeni Yorum