19 Temmuz Cuma 2024

Saadet Partisi'ne Ekrem İmamoğlu’ndan ihale kıyağı

Saadet Partisi'ne Ekrem İmamoğlu’ndan ihale kıyağı

Saadet Partisi medya grubu, İBB'den 12 milyon TL'lik ihale aldı. Seçimlerden önce ise Ekrem İmamoğlu ile tesadüfü ev ziyareti şeklinde bir tiyatroya imza attıkları ortaya çıktı.

 

CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ihale sistemi uzun zamandır tartışma konularından biri. Öne sürülenler arasında yeni açılan şirketlere adrese teslim ihalelerin verildiğine dair iddialar sık sık gündemde yerini aldı. 

 

Saadet Partisi'nin yayın organı Milli Gazete'ye yaklaşık 12 milyon TL'lik ihale verdiği kamuoyuna yansıdı. CHP'nin ittifak ortağı Saadet Partisi'nin basınına giden bu ihalenin ardından İmamoğlu ile Milli Gazete arasındaki olan ilişkiler de gün yüzüne çıkmaya başladı.

 

SIRADAN BİR VATANDAŞ DİYE EVİNE GİTMİŞTİ

 

İstanbul'daki seçimler öncesinde Ekrem İmamoğlu'nun ''sıradan bir vatandaş'' diye tabir ettiği kişinin evi, Milli Gazete Reklam Koordinatörü Ertuğrul Köse olduğu ortaya çıktı.

 

Öte yandan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’de CHP’li Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdi. 

 

Kabaktepe, “Seçimden önce "Her şey çok güzel olacak" diyen her kim varsa pastadan payını alıyor. Kurgu bir ziyaret, milyonluk ihale demek. İttifaklara ödenecek diyetler daha ne kadar sürer bilmiyorum ama borçlanma kotasını bile dolduran İBB'nin iflasına az kaldı.” dedi.

Yeni Yorum